Газета по-надвірнянськи
 

Краса у спадок

11 травня 2012, 11:19 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 803 переглядів

За часів античності людяністю називали не милосердя, як тепер, а цицеронівський ідеал освіченості та життєвого укладу знатних римлян, «гідний людського життя». Мабуть, тому в культурному середовищі будь-якого суспільства музеям відводиться чи не найголовніша роль. Вони є осередком не тільки зібраних колекцій старожитностей, матеріальних цінностей, реліквій, що відтворюють історію того чи іншого народу, але й місцем виховання й отримання знань.

Музей-кабінет «Карпатська спадщина»

Надвірнянщина – лише невелика частина мальовничого Карпатського краю, для якої властива своя історія, побут людей, чарівність природи. Для того, щоб прийдешні покоління студентів, котрі навчаються в коледжі, не забули свої родовід, минувшину, традиції і культуру, створено кабінет-музей «Карпатська спадщина». Наш край особливий не тільки унікальністю природи, але й самобутністю і талановитістю народу. Тому концепція кабінету-музею передбачає експонування побутових (ужиткових), сакральних речей та проведення майстер-класів карпатських ремесел: гончарства, писанкарства, вишивки, бісероплетіння, виготовлення ляльок-мотанок, витинанок… У зв’язку з цим площа кабінету-музею функціонально поділена на три частини: виставкову, експозиційну та навчальну. Виставкова (змінна) частина, де виставлятимуть роботи місцевих майстрів, студентів коледжу, учнів Надвірнянської дитячої художньої школи. Друга – експозиційна (стаціонарна), де наближено відтворено побут горян (кухня, житлова кімната і кімната-ґалерія). Третя – навчальна (робоча), де проводитимуть як виховні, так і заняття для опанування старовинними ремеслами.

Завідувач кабінету географії Людмила Тріфонова зі студентами

Ідея створення кабінету-музею належить директорові коледжу Нагорному Р. В. та заступникові директора з виховної роботи Савчинець Г. Д. Експонати збирали спочатку викладачі циклової комісії суспільних дисциплін і студенти коледжу упродовж декількох років, а в 2011-2012 роках у цей процес влилися викладачі інших циклових комісій, зокрема, природничо-математичних і філологічних дисциплін. Для розміщення експонатів потрібне було приміщення, що надали торік. Силами технічного персоналу та викладачами ЦК суспільних дисциплін відремонтували приміщення. Проект майбутнього кабінету-музею створила директор Надвірнянської дитячої художньої школи Бондаренко Ж. Д., підтримав Всесвітній фонд природи (WWF) у рамках міжнародного проекту «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат», профінансував уряд Норвегії. Ініціатором цієї співпраці виступила викладач біології коледжу Міськевич У. Д.

Ми щиро вдячні всім працівникам і студентам коледжу, які активно попрацювали над створенням кабінету-музею, та щиро запрошуємо усіх бажаючих до нас на екскурсію.

Людмила ТРІФОНОВА,

голова циклової комісії суспільних дисциплін коледжу, викладач-методист, відмінник освіти України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!