Газета по-надвірнянськи
 

На храмі у Ланчині

18 травня 2012, 11:27 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 845 переглядів

У неділю, на свято Юрія, просторий народний дім уже одинадцятий раз зібрав талановиту юнь та гостей із навколишніх сіл Ланчинського куща, що охоплює Саджавку-Майдан-Делятин-Ослави, на підсумковий річний звіт. За словами ведучих торжества Наталії Андрейчук та Ірини Гоюк, Ланчинський центр дитячої та юнацької творчості – це не лише пісня, музика й танець, але й країна праці, творчості, натхнення, де краса створюється руками і любов`ю дітей та педагогів протягом навчального року.

Обидві зали головного місцевого культурного закладу переповнили щедрі таланти сценічного мистецтва та дивовижні витвори школярів, їхніх керівників. У першій – присутні милувалися барвистою виставкою виробів із дерева, бісеру, соломки, паперу, а також галереєю картин фотомистецтва та вишитих нитками, бісером. До речі, частину цих робіт у березні експонували на обласній виставці-конкурсі народних ремесел «Знай і люби свій рідний край», який традиційно проводять у Косові, де здобули призи.

Виставка народних ремесел

Майже дві години переповнена концертна зала втішалася артистичними номерами співаків, музикантів, хореографів і читців. Першими звітували вихованці молодшої танцювальної групи «Сонечко» (кер. Уляна Тимінська). Танцем «Весняна прогулянка» запевнили, що росте гідна зміна і не підведуть своїх старших колег із «Сонечка», яке останніми роками розсівало мереживо танцювальних променів на районних, обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях танцювального мистецтва.

Танцювальний колектив «Сонечко» (кер. У. Тимінська)

Відрадно, що організатори у сценарій звіту-зльоту щоразу вкраплюють нові художні номери і жанри. Цього дня ланчинці почули пісні «Світи, місяченьку» та «Ідуть козаченьки» у виконанні чоловічого тріо у складі Ярослава Тодоріва, Василя Меніва і Василя Демидюка.

Справжню бурю оплесків від глядачів одержали Руслана Мокра – учасниця літературної студії «Паросток» (кер. Г. Дем`янчук) Добротівського НВК за душевно прочитані твори Віктора Баранова «Ми українці» і Тараса Шевченка «Наймичка» та юна солістка із Білих Ослав Юлія Юсип за колоритний спів сучасних пісень «Моя Україна» та «А я бажаю вам добра».

Приємно, що на ланчинському празнику були дорослі і малі, вчителі-ветерани, а також селищний голова Михайло Іванюк, голова районної ради ланчинець Василь Попович, начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Михайло Винник, який у подячному слові наголосив, що нинішня святковість відбулася на славу завдяки вимогливій багатолітній директорці центру дитячої та юнацької творчості Ярославі Недашківській, при цьому, жартуючи, додав, яка не дає «жити» ні нам у Надвірній, ні вам у Ланчині.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член Національної спілки журналістів України, с. Білі Ослави.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!