Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянському коледжу – 50

11 травня 2012, 11:24 | Рубрика: Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,419 переглядів

Із гордістю оглядаємось у минуле і впевнено крокуємо у завтра

Весна… Для природи – пора пробудження і розквіту, для навчальних закладів – пора підбиття підсумків та пошуку нових шляхів для дослідження, нових вершин для підкорення. Навесні 2012-го у Надвірнянському коледжі аналізують діяльність закладу не лише за рік, а й за півстоліття, оскільки в цьому році нам виповнюється 50!

Чомусь завжди напередодні ювілею хочеться озирнутися, згадати прожите і пережите, дати оцінку досягнутому й окреслити плани на майбутнє.

Історія навчального закладу бере початок з 1962 року, коли в Надвірній на базі Івано-Франківської лісотехнічної школи розпочав свою діяльність Станіславський індустріальний технікум.

Спільне існування двох навчальних закладів упродовж чотирьох років дозволило збагатити навчальну базу, виховати ряд висококваліфікованих кадрів, розвивати навчання зразу в декількох напрямках від кваліфікованого робітника – до керівника виробництва низової ланки. Зростаючи, будуючись й одночасно готуючи кваліфіковані робітничі кадри для України та інших республік Союзу, розвивався наш навчальний заклад, змінюючи при цьому назву та підпорядкування:

1965 р. – Івано-Фран­ківський автомобільно-шляховий технікум Міністерства автомобільного транспорту і шосейних доріг УРСР із філіалом у м. Івано-Франківську;

1969-ий – Івано-Фран­ківський автотранспортний технікум Міністерства автомобільного транспорту УРСР, в якому підготовкою 330 студентів денної та 150 заочної форми навчання займалось 40 штатних та 20 позаштатних викладачів за такими спеціальностями: «Технічне обслуговування і ремонт автомобілів», «Бухгалтерський облік», «Хімічна технологія нафти і газу», «Експлуатація автомобільного транспорту»;

1999 рік став у нашій історії визначальним: два навчальних заклади – Івано-Франківський автотранспортний технікум та Івано-Франківська лісотехнічна школа злилися в одне ціле, ймення якому – Надвірнянський коледж!

Сьогодні Надвірнянський коледж є державним вищим навчальним закладом, структурним підрозділом Національного транспортного університету (із 2004 року) і функціонує згідно з чинним законодавством України.

За чисельністю студентів коледж є найбільшим навчальним закладом в Івано-Франківській області. Його структуру формують 5 відділень (економічне, юридичне, автомеханічне, дорожньо-експлуатаційне, навчально-методичний центр загальноосвітньої підготовки) та 12 циклових (предметних) комісій, бібліотека, бухгалтерія, відділ кадрів, канцелярія, адміністративно-господарська частина, архів, гуртожитки, медичний пункт, центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, Будинок культури, їдальня, спорткомплекс, автогараж.

Упродовж свого існування Надвірнянський коледж за змістом і якістю роботи посідає одне з провідних місць у системі підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст зі спеціальностей: «Діловодство», «Фінанси і кредит», «Економіка підприємства», «Бухгалтерський облік», «Правознавство», «Організація перевезень і управління на автотранспорті», «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів». Навчання здійснюється за денною і заочною формами.

Лабораторія технічної експлуатації автомобілів (завідувач Віталій Станкевич)

Навчально-виховний процес зі 1429 студентами в коледжі забезпечують 146 висококваліфікованих педагогів.

Багато працівників коледжу відзначені нагородами різного рівня за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і значний особистий внесок у розвиток освіти на Прикарпатті. Отож, не дивно, що такі викладачі формують і класних спеціалістів, наших випускників. І серця педагогів сповнюються гордістю, коли чують схвальні відгуки про своїх вихованців із вуст поважних керівників та державних діячів.

Яскравими подіями у діяльності коледжу є проведення студентських конференцій, форумів, олімпіад, змагань, спартакіад, презентацій; відкриття каплиці, яка допомагає як працівникам, так і студентам очистити помисли і краще відчути свою єдність із Богом; створення музею – як результату пошуково-дослідницької роботи викладачів та студентів коледжу у рамках вивчення, охорони і пропаганди пам’яток історії, культури і природи рідного краю.

Час минає невпинно, і ось нашому коледжу вже цілих 50 років! Це надзвичайно визначна дата. За всі ці роки багато що змінилося: назва навчального закладу, корпуси та аудиторії для лекційних і практичних занять, педагогічний колектив…Та, звичайно, змінилися вже багато поколінь студентів. Підбиваючи підсумки, ми з вдячністю та гордістю можемо озиратися на минуле, досвід і традиції якого створюють надійне підґрунтя для подолання всіх негараздів: як внутрішніх, так і зовнішніх, та, не зважаючи на особливо напружені умови організації навчального процесу, оминаючи перешкоди, підкорювати нові вершини, впевнено крокувати у своє завтра.

Ростислав НАГОРНИЙ,

директор Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету,

заслужений працівник освіти України.

Публікації до теми:

Виховуємо патріотів-фахівців

Краса у спадок

Формула успіху Василя Мельниченка

Студентське самоврядування формує майбутню українську еліту

Шлях до високого спорту 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!