Газета по-надвірнянськи
 

Не станьте приманкою для злочинців

18 травня 2012, 11:14 | Рубрика: Влада, Економіка, Кримінал Версія для друку Версія для друку 762 переглядів

Беззахисність літніх людей, особливо самотніх пенсіонерів, стала в останні роки серйозною проблемою, що турбує і правоохоронців, і соціальні служби.

Тому радимо: не впускайте у дім незнайомих людей, ким би вони не називалися. Вимагайте пред’явити документи чи вказати свій службовий телефон. Не заводьте на вулиці розмову з незнайомцями, ким би – ворожками, ясновидицями чи цілительками не назвалися. На будь-які питання, навіть «найбезневинніші», старайтесь не відповідати. Авантюристові, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити вас «на хвильку», розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і не зчується, як знімуть з нього золоті прикраси та ще винесуть із домівки всі заощадження… Навіть, якщо незнайомці, постукавши у ваші двері, просять попити води, переповити дитину чи пропонують «дешевий» мед – не впускайте їх, бо добром це все не закінчиться.

Велике прохання до дітей, внуків, сусідів самотніх пенсіонерів: візьміть на себе частину турбот щодо забезпечення безпеки стареньких. Частіше їм телефонуйте, відвідуйте, будьте у курсі всіх їхніх справ: чи збираються вони викликати лікаря, слюсаря, чи чекають якихось гостей і т. д.

І найголовніше, якщо ви, людина похилого віку, або хтось із ваших родичів таки став жертвою злочинця – не зволікайте зі зверненням у міліцію стаціонарним чи мобільним телефонами на «102» про скоєння злочину. Тоді більше шансів затримати злочинця.

Роман ОГЕРУК,

директор Надвірнянського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!