- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Не станьте приманкою для злочинців

Posted By Модератор On 18.05.2012 @ 11:14 In Влада,Економіка,Кримінал | No Comments

Беззахисність літніх людей, особливо самотніх пенсіонерів, стала в останні роки серйозною проблемою, що турбує і правоохоронців, і соціальні служби.

Тому радимо: не впускайте у дім незнайомих людей, ким би вони не називалися. Вимагайте пред’явити документи чи вказати свій службовий телефон. Не заводьте на вулиці розмову з незнайомцями, ким би – ворожками, ясновидицями чи цілительками не назвалися. На будь-які питання, навіть «найбезневинніші», старайтесь не відповідати. Авантюристові, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити вас «на хвильку», розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і не зчується, як знімуть з нього золоті прикраси та ще винесуть із домівки всі заощадження… Навіть, якщо незнайомці, постукавши у ваші двері, просять попити води, переповити дитину чи пропонують «дешевий» мед – не впускайте їх, бо добром це все не закінчиться.

Велике прохання до дітей, внуків, сусідів самотніх пенсіонерів: візьміть на себе частину турбот щодо забезпечення безпеки стареньких. Частіше їм телефонуйте, відвідуйте, будьте у курсі всіх їхніх справ: чи збираються вони викликати лікаря, слюсаря, чи чекають якихось гостей і т. д.

І найголовніше, якщо ви, людина похилого віку, або хтось із ваших родичів таки став жертвою злочинця – не зволікайте зі зверненням у міліцію стаціонарним чи мобільним телефонами на «102» про скоєння злочину. Тоді більше шансів затримати злочинця.

Роман ОГЕРУК,

директор Надвірнянського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/05/ne-stante-prymankoyu-dlya-zlochyntsiv/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.