Газета по-надвірнянськи
 

Об’єднана опозиція відкриє виборчі списки

4 травня 2012, 11:38 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 716 переглядів

На парламентських виборах-2012 буде спекотно – у двобої зійдуться Партія регіонів і Об’єднана опозиція. Якраз об’єднання всіх політсил, що протистоять чинній владі, дає опозиції неабиякий шанс на перемогу, а народу – надію на повернення демократичних цінностей і поліпшення життя.

Успіх на майбутніх виборах багато в чому залежатиме від подальших дій опонентів, зокрема, від якості їхніх виборчих списків. Це розуміє Об’єднана опозиція, а тому відмовилася від практики призначення кандидатів у депутати, якої дотримується партія влади. «Ми відбиратимемо людей, які здатні продемонструвати нову якість української політики, здійснити реальні реформи кожен у своїй сфері. Саме тому ми боремося за найкращих людей в областях, – сказав лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк.

Основним критерієм добору кандидатів буде професіоналізм. Хтось відповідатиме за освітню сферу, хтось – за медицину, інший – за боротьбу з корупцією. Претендуючи на місця в списку, кандидати мають розробити й представити галузеві законопроекти, які одразу після перемоги на виборах буде внесено до ВР. «Таким чином, виборець, який голосуватиме за Об’єднану опозицію, буде знати, хто за що відповідає», – пояснив Арсеній Яценюк. Кандидатів-мажоритарників визначатимуть за підсумками соціологічних опитувань: хто матиме найвищий рейтинг, того й підтримають усі опозиційні сили. «Ми збираємося перемогти, а тому добиратимемо високофахових, високоморальних і розумних кандидатів», – підкреслив лідер «Фронту Змін».

Ще одним механізмом відбракування неблагонадійних буде право взаємного вето, яким володітимуть і «Батьківщина», і «Фронт Змін». Це убезпечить списки від кандидатур із заплямованою репутацією. За словами Арсенія Яценюка, у списках з’явиться багато нових людей. «Їх не було в парламенті, але вони кілька років працювали з нами в опозиції», – уточнив він. Ще одним «фільтром» для кандидатів стануть громадські обговорення, що пройдуть по всій країні. Саме тому Об’єднана опозиція пообіцяла якнайшвидше оприлюднити списки. «Нам нічого ховати, тому я готовий відповісти за кожну запропоновану людину», – зазначив Арсеній Яценюк.

Як бачимо, опозиція планує фактично відкрити списки, про що так довго говорили в Україні, але досі ніхто не наважився зробити. Це по-справжньому убезпечить парламент від «тушок». Нова система формування опозиційних списків дасть змогу переконатися виборцям, що вони голосують не за «кота в мішку», а за однодумців, які ніколи не зрадять їхніх інтересів.

Спільну програму діяльності Об’єднана опозиція оголосить 12 травня на Форумі Об’єднаної опозиції. Зокрема, буде названо перелік законопроектів, які насамперед ухвалить у Верховній Раді нова демократична більшість. Уже зараз можна сказати, що цей пакет міститиме закон про порядок імпічменту президента. Мета Об’єднаної опозиції – скинути антинародний режим Януковича. Ключове значення тут матимуть підсумки парламентських виборів. «Або ми повертаємо Україну на демократичні колії, або наступні президентські вибори виграватиме «сім’я», – зауважив Арсеній Яценюк. Одностайності й сили – ось чого найбільше зараз боїться влада. Опозиція об’єдналася, бо усвідомлює наслідки, якими обернеться для України її розрізненість. Тепер ми маємо зробити свій вибір.

Івано-Франківська обласна організація політичної партії «Фронт Змін».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!