Газета по-надвірнянськи
 

Об’єднана опозиція зробить Україну країною успіху

18 травня 2012, 11:35 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 770 переглядів

Форум Об’єднаної опозиції довів, що є інша Україна, аніж та, яку нав’язує нам нинішня влада. Опозиційна акція засвідчила: існує політична сила, що здатна перемогти чинну владу.

Форум відбувся в Києві на Михайлівській площі просто неба. Хоча міліція за командою з адміністрації президента всіляко намагалася не допустити виїзд громадян до столиці, на Форум прибули делегати з усіх областей від усіх політичних сил Об’єднаної опозиції: «Батьківщини», «Фронту Змін», Народного Руху України, «Народної Самооборони», партій «За Україну!» та «Реформи і Порядок».

Виступає лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк

На площу прийшли також кияни та жителі навколишніх міст, яким небайдужа доля України. Люди пояснювали: прийшли на Михайлівську,щоб послухати наживо лідерів опозиції. «Бачте – не бояться зустрічатися з людьми, обговорювати наші проблеми»,– каже вчитель із Вишгорода Віктор Миколайович. Люди обурювалися діями теперішньої влади. «За два роки вони розвернули державу на 180 градусів. А нас вони спитали? Самі ж живуть, як європейці. І ми так хочемо жити», – гнівно зауважила жінка під парасолькою. Невідомі в цивільному навіщось знімали делегатів Форуму на портативні відеокамери. Неподалік, на прилеглих до Михайлівської площі дворах, несли службу міліціонери у формі.

Відкрив Форум перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. Першим виступив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк. Оголосив, з чим Об’єднана опозиція іде на вибори. Програма має назву «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». – Я знаю, що ми здатні зробити Україну найкращою на теренах Європи. Знаю, що це країна-переможець, країна успіху, в якій хочеться жити. Але нам треба дуже багато зробити, – сказав Яценюк. Першочерговим кроком демократичної більшості в новообраному парламенті буде ухвалення закону про порядок імпічменту президента. «Ми ліквідуємо монархію Януковича», – наголосив лідер опозиції. Записано в програмі й запровадження кримінальної відповідальності за порушення народними депутатами процедури особистого голосування. «Якщо вони віддають картки, то нехай віддають депутатські мандати, пільги та привілеї. Ми покінчимо з ганебною практикою невиконання Конституції», – зазначив Яценюк.

Об’єднана опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд, який без волі народу за одну ніч перетворив Януковича на диктатора, а мільйонам українців відмовив у праві на гарантовані Конституцією соціальні виплати.  – Ми не будемо займатися перевихованням суддів. Ми оновимо весь суддівський склад в Україні, – заявив лідер «Фронту Змін». Об’єднана опозиція вважає необхідним запровадити процедуру відкликання народних депутатів, удвічі скоротити витрати на парламентаріїв, скасувати інститут голів обласних державних адміністрацій, вигнати з влади всіх мільйонерів.

Новий парламент ухвалить закон про одержавлення стратегічних об’єктів, які президент Янукович подарував своїй сім’ї та наближеним олігархам. Ідеться, передусім, про енергетику, транспорт та телекомунікації. – Різниця між реприватизацією й одержавленням у тому, що при реприватизації підприємства часто-густо забирали в одних олігархів і віддавали іншим. А тут держава відновить свої права власності на користь української держави й українського народу, – пояснив Арсеній Яценюк.

Він продовжував виголошувати ключові пункти програми: Об’єднана опозиція планує радикально скоротити кількість податків – із понад ста до семи! Збільшити мінімальну зарплату щонайменше до двох прожиткових мінімумів – 2400 гривень. Відновити поправку Яценюка, яка передбачає перерахунок пенсій для 10 млн. українців. – Пенсіонери отримають додатково 334 гривні як плату держави за підвищення цін і тарифів, – сказав лідер «Фронту Змін». Чиновникам більше не нараховуватимуть пенсій за привілейованою шкалою: «Отримуй стільки, скільки заробив, а не за те, в якому кріслі сидів».

Об’єднана опозиція звільнить із тюрем Юлію Тимо­шенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів. Судді, прокурори, працівники міліції, усі посадовці, причетні до політичних переслідувань, будуть притягнуті до відповідальності.

Кожен пункт опозиційної програми підкріплений конкретним законопроектом – такий принцип в Україні застосовано вперше. Багато із законопроектів опозиційні депутати вже розробили й подали до ВР.

Дружина Юрія Луценка та донька Юлії Тимошенко зачитали їхні звернення до Об’єднаної опозиції – політичні в’язні висловили солідарність із учасниками Форуму.

Форум Об’єднаної опозиції затвердив резолюцію, яка передбачає проведення громадських слухань у регіонах: кожен громадянин матиме змогу доповнити програму Об’єднаної опозиції.

Олег НОВАК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!