Газета по-надвірнянськи
 

Оподаткування спадщини

7 травня 2012, 11:23 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 882 переглядів

Оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих у вигляді спадщини (коштів, майна, майнових чи немайнових прав) регламентує ст. 174 Податкового кодексу України. Спадщина підлягає оподаткуванню залежно від ступеня споріднення спадкоємців із спадкодавцями за ставкою: 0% від об`єкта оподаткування – при отриманні доходу спадкоємцями, які є членами сім`ї спадкодавця першого ступеня споріднення; 5% від об`єкта оподаткування – при отриманні доходу спадкоємцями, котрі не є членами сім`ї спадкодавця першого ступеня споріднення; 15%  від  об`єкта  оподаткування –  при  отриманні спадщини  будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента.

Членами сім`ї першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружин, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у т. ч. усиновлені ними діти.

До членів сім`ї фізичної особи другого ступеня споріднення відносяться бабуся або дідусь як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, брата чи сестри як фізичної особи, так і її дружини   або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи або її опікуни, визнані такими згідно із законом.

Усі спадкоємці, за винятком спадкоємців першого ступеня споріднення, зобов’язані подавати   декларацію про отримані доходи у вигляді успадкованого майна.

Звертаємо увагу,  що навіть при сплаті податку під час отримання Свідоцтва про право на спадщину, коли обов’язок платника податку щодо сплати податку вважається виконаним, залишається обов’язок щодо подання податкової декларації.

Декларацію необхідно подати до 1 травня 2012 р. до податкової інспекції за місцем проживання та сплатити податок. Вам безкоштовно нададуть бланки декларацій та допоможуть їх заповнити. Довідки за тел. 2-22-79, кабінет № 14.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!