Газета по-надвірнянськи
 

Парламент схвалив єдиний номер екстреної допомоги «112»

8 травня 2012, 13:42 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 890 переглядів

13 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про систему екстреної допомоги українцям за єдиним телефонним номером «112». Відповідно до закону, замість кількох номерів виклику служб екстреної допомоги, а саме: 101 (пожежна), 102 (міліція), 103 (швидка допомога), 104 (аварійна газова служба), вводиться єдиний телефонний номер «112», за яким можна  звертатися в усіх екстрених випадках.

На етапі впровадження єдиний телефонний номер «112» використовуватимуть паралельно з існуючими номерами виклику служб екстреної допомоги.

Для забезпечення обробки екстрених викликів оператори центрів «112» матимуть право використовувати інформацію, що міститься у базах даних операторів телекомунікацій, зокрема: для абонента фіксованого телефонного зв’язку – абонентський номер, прізвище, ім’я, по батькові, найменування та адресу; для абонента рухомого (мобільного) зв’язку – абонентський номер та місцезнаходження на момент здійснення екстреного виклику.

Всі дзвінки прийматимуть цілодобово, а дзвінки на номер «112» – безкоштовні.

Вартість впровадження служби екстреної допомоги «112» обійдеться державі у 503 млн. грн. Також планують, що у першу чергу система повноцінно працюватиме у чотирьох містах приймання «Євро-2012» – Києві, Львові, Донецьку та Харкові. А до кінця 2012-го абсолютно у всіх містах України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!