Газета по-надвірнянськи
 

Партнерські стосунки утверджують… гори й футбол

4 травня 2012, 11:38 | Рубрика: Влада, Світ, Україна Версія для друку Версія для друку 757 переглядів

Надзвичайно насиченим і глибоко змістовним видався нещодавній візит польської делегації з м. Прудніка до Надвірної.

Прикарпатський край по-весняному тепло вітав бургомістра Прудніка Францішека Фейдиха, директора публічної гімназії № 1 ім. кардинала Штефана Вишенського Людмилу Лісовську і педагога цього закладу, керівника вокального ансамблю «Дисонанс» Аліцію Глувку, представників Прудніцької мерії Аліну Форе і Марека Краєвського і, звичайно, давню, добру знайому, почесного громадянина м. Надвірної, заступника голови польсько-українського товариства в м. Ополє, громадську діячку Ванду Якімко.

Польських партнерів по-діловому зустріли в міській раді, в районній раді, де їх очільники міський голова Зіновій Андрійович та голова районної ради Василь Попович обмінялися конкретними думками-пропозиціями стосовно подальшого зміцнення зв`язків, налагодження обопільних взаємовигідних справ та відносин європейського рівня.

Наші польські сусіди залюбки сходили в Карпати, зокрема, на Довбушанку із залюбленим у гори невтомним секретарем міської ради Тарасом Пекарським. А оскільки перебування поляків збіглося у часі з проведенням в Івано-Франківську фестивалю «Народне Євро», то пан Францішек ще встиг захистити честь району, ставши повноцінним учасником надвірнянської команди, у футбольній грі на стадіоні обласного центру.

Пощастило й керівнику гімназії пані Людмилі Лісов­ській: її нога (чи не вперше) ступила на вітцівську землю. Як з`ясувалося, батько С. Лісовської народився у нашому славному містечку нафтовиків – Биткові.

Незабутні враження залишаться в гостей від перебування у ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, де щороку навесні проводять День Європи. – Цьогорічний Європейський день ми приурочили 40-річчю нашої школи, – розповідає заступник директора з виховної роботи Світлана Пасішнюк, – та 10-річному ювілейному підписанню договору про співробітництво з гімназією № 1 ім. кардинала Штефана Вишенського. Тож польські друзі прибули якраз вчасно. Учні школи представляли 6 країн Європи. Про Україну, звичайно, розповіли найбільше та найширше. Адже ми – давно в Європі. Зустріч проходила в дружній атмосфері. Бо не один раз на запрошення польських однолітків діти Надвірнянщини і, зокрема, більше сотні учнів шкіл міста, відвідували терени Прудніка, побували в тамтешніх навчальних закладах, брали участь у різноманітних фестивальних заходах. І ми дуже тішимося, що цього разу зуміли гідно прийняти в себе, вдома, польську делегацію.

Прощання, як і зустріч, стало для кожного зворушливим. Але всі казали один одному «До зустрічі!». Бо вже на початку літа, а може й восени, до Польщі на традиційні фестивальні імпрези збираються танцівники уславленої «Горянки» на чолі з Оленою Здольник.

Тож, євроінтеграція не зупиняється ні на мить.

Дарина ОЛЕСЬ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!