Газета по-надвірнянськи
 

Підстави відмови у відкритті виконавчого провадження

18 травня 2012, 11:14 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 1,067 переглядів

При завершені процедурної стадії судового провадження позивачам видають на підставі рішення виконавчі документи, які пред’являють на примусове виконання до органів державної виконавчої служби.

Державний виконавець зобов’язаний прийняти до виконання цей документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред’явлення, він відповідає вимогам, передбаченим Законом України «Про виконавче провадження» і пред’явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі: пропуску встановленого строку пред’явлення документів до виконання; неподання виконавчого документа, зазначеного у ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження» та не подання заяви про відкриття виконавчого провадження; якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної юридичної сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання; пред’явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення; якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення; невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження»; якщо виконавчий документ повернуто стягувачу за його заявою, крім виконавчих документів про стягнення аліментів та інших періодичних платежів; наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.

Про відмову у відкритті виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову протягом трьох робочих днів, а за рішенням, яке підлягає негайному виконанню, не пізніше наступного робочого дня з дня надходження виконавчого документа і не пізніше наступного дня надсилає її заявникові разом із виконавчим документом.

У разі відмови у відкритті виконавчого провадження на підставі п. 6 ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець роз’яснює заявникові право на звернення до суду чи іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ щодо приведення його у відповідність із вимогами ст. 18 цього закону.

Постанова державного виконавця про відмову у відкритті виконавчого провадження може бути оскаржена стягувачем у суді в 10-денний строк із моменту її одержання.

Тарас ДІМНИЧ,

державний виконавець відділу ДВС Надвірнянського райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!