Газета по-надвірнянськи
 

Підсумували перший квартал 2012-го

11 травня 2012, 11:12 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 792 переглядів

4 травня ц. р. відбулося чергове засідання колегії РДА за участі голови районної ради Василя Поповича під керівництвом першого заступника голови РДА Степана Іроденка, який ознайомив із порядком денним та представив нового члена колегії – голову Громадської ради при РДА Тараса Олендія.

Керівник апарату РДА Василь Гуменюк виконав почесну місію, привітавши переможців першого туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». На районному рівні серед керівників та спеціалістів у цьому конкурсі визнали кращими і нагородили дипломами: Галину Ціховську – державного реєстратора РДА; Ігоря Бойчука – заступника начальника-завідувача відділу соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики управління економіки РДА; Любов Гринюк – головного спеціаліста відділу прийняття рішень із надання соціальних допомог і компенсацій управління праці та соціального захисту населення РДА; Андрія Стецюка – головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії населення цього ж управління.

Із питань порядку денного першочергово доповідали керівники управлінь економіки та фінансового Василь Уніят і Михайло Обідняк про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету за перший квартал 2012-го. Зокрема, констатовано, що підприємства району реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 228,8 млн. грн., що на 25,7% більше за цей період торік. Питома вага реалізованої продукції у загальнообласному маштабі області – 5,9%.

У І кварталі видобуток нафти зріс на 0,6%, виробництво нерудних будівельних матеріалів – на 49,2%, обсяги видобутку газу менші як на 2,7, виробництво плити ДСП необробленої – на 26,9%, плити ДСП ламінованої – на 19,2%, випуск вікон та дверей – на 80%, меблів – на 38,8%.

В агропромисловому комплексі обсяги виробництва молока зросли на 0,3%. Продуктивність корів збільшилась на 1,1%, обсяги заготівель молока – на 0,6%, а м`яса – у 2,3 раза, м`яса індиків – на 5,4%.

За станом на 20 квітня ц. р. у всіх категоріях господарств посіяли ранніх зернових на площі685 га(80,6% від запланованого). Продовжують роботу з інвесторами щодо залучення інвестицій у тваринництво, зокрема, щодо будівництва тваринницького комплексу для вирощування ВРХ у с. Камінне, а також пошук земельних ділянок для його забезпечення кормовою базою.

Через зниження ділової активності інвесторів підприємства будівельного комплексу зменшили обсяги будівельно-монтажних робіт на 61,7%. Освоєно інвестицій в основний капітал на 17,1% менше, основна причина – зниження інвестування у нафтовидобувну та нафтопереробну галузі.

Протягом кварталу до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 94,1 млн. грн. (на 32,6% менше ніж у першому кварталі торік), у т. ч.: надходження до державного бюджету менші на 37,4%, а до місцевого – на 0,2%. Надходження від основних промислових підприємств зменшились на 43,8%.

Середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників за 2011 р. зросла на 15,5%. Повністю ліквідовано заборгованість із виплати зарплати на економічно активних підприємствах і тих, які у процедурі банкрутства.

Керівник управління економіки деталізував ситуацію у всіх районних галузях і виокремив найпроблемніші питання: забезпечення безперебійної роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (Василь Попович поінформував, що на звернення районної ради з цього приводу надійшли поки що не дуже обнадійливі відповіді); ремонт доріг і мостів; ліквідація наслідків стихії 2008 та 2010 років; завершення реконструкції пологового будинку ЦРЛ; покращення фінансового стану підприємств ЖКГ; завершення будівництва другої черги газопроводу Надвірна-Ланчин; виготовлення генплану забудови Биткова та інших населених пунктів.

Керівник фінансового управління чітко охарактеризував доходи і витрати із бюджету району. Спостерігається спад власних та закріплених доходів. Основна причина – згідно із змінами у податковому законодавстві, відокремлені підрозділи ПАТ «Укрнафта» та «Укртелеком» цьогоріч сплачують податок із доходів фізичних осіб за місцем реєстрації юридичної адреси головного підприємства, що знаходиться за межами нашого району.

Забезпечено виконання планових призначень по таких надходженнях: податок на прибуток підприємств комунальних форм власності; плата за використання лісоресурсів та надр корисних копалин; реєстраційний збір за державну реєстрацію; місцеві податки та збори; адмінштрафи та ін. Не виконані планові показники: із податку з доходів фізичних осіб; плати за землю; державного мита; плати за оренду приміщень комунальної власності району.

Заступник начальника головного управління економіки ОДА Василь Насадюк поінформував про фінансово-економічну ситуацію в області, порівняв соціально-економічний розвиток нашого району з іншими, констатуючи краще фінансування Надвірнянщини з обласного бюджету.

Школа у Чорному Потоці – мета влади і громади

Саме будівництво школи є найважливішою проблемою у селі, акцентував Чорнопотоківський сільський голова Василь Шовгенюк, звітуючи на колегії про роботу виконкому сільської ради.

За кошти райбюджету уже виготовлено та проведено експертизу проектно-кошторисної документації на реконструкцію ЗОШ І-ІІІ ст., будівництво корпусу на 14 класів, котельні та адмінприміщень. Кошторисна вартість 10,976 млн. грн. На 2012 р. у райбюджеті передбачені 100 тис. грн. і така ж сума з обласного.

Крім початку будівництва, серед назрілих проблем: берегоукріплення ріки Чорний Потік, ремонт доріг, коригування генплану, освітлення вулиць, капремонт приміщень будинку культури і ФАПу; завершення виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво підвідного газопроводу тощо.

Який стан кладовищ і полігонів для відходів?

На це запитання обширно відповіла головний санітарний лікар району Роксолана Іваніщак, інформуючи про хід виконання розпорядження РДА «Про санітарно-технічний стан кладовищ та полігонів для твердих побутових відходів у районі».

Багато зроблено для впорядкування кладовищ, особливо у Камінному, Волосові, Перерослі, Добротові, Молодкові, Чорному Потоці, Пнів`ї, Цуцилові, Фитькові, Ланчині, Стримбі та ін. П`ять населених пунктів виготовляють правоустановчу документацію на кладовища.

Активізовано і санітарну очистку. Ліквідовано 15 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Внаслідок загорання внутрішніх пластів полігону ТПВ відзначили перевищення вмісту оксидів вуглецю та сірки у повітрі житлової зони, за що притягнули до адмінвідповідальності керівництво КП «Надвірнакомунсервіс» та винесли постанову про припинення експлуатації сміттєзвалища. Тепер ситуація стабілізована, та це не заспокоює. Тому Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович закликав усіх до співпраці щодо виділення земельної ділянки для нового полігону і фінансування рекультивації наявного. Детальна інформація з цього приводу – у попередньому числі «Народної Волі» у публікації «Справи міські».

Начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко подякувала всім за роботу із благоустрою.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!