Газета по-надвірнянськи
 

Податківці підсумовують деклараційну кампанію

25 травня 2012, 13:48 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 840 переглядів

23 травня ц. р. відбулася прес-конференція «Підсумки деклараційної кампанії» з участю першого заступника начальника ДПІ у Надвірнянському районі Мирослави Гринчук, яка, зокрема, акцентувала:

– Платники податків протягом січня-квітня 2012-го до Зведеного бюджету сплатили 133,1 млн. грн. До місцевих бюджетів надійшло 32,3 млн. грн., що на 2,6 млн. грн. перевищує минулорічні надходження. Найбільшу питому вагу надходжень до місцевого бюджету складає податок на доходи фізичних осіб. За 4 місяці ц. р. надходження з податку склали майже 23,7 млн. грн. і збільшились на 0,4 млн. грн. у порівнянні з минулим роком.

Безпосередньо це пов`язано із деклараційною кампанією із січня по 1 травня із врахуванням вимог Податкового кодексу України. Вона пройшла успішно завдяки широкій масово-роз`яснювальній роботі. У приміщенні інспекції були оформлені папки з наочними матеріалами, прикладами заповнення податкових декларацій. Розроблено та випущено листівки, буклети, календарі, розміщені сіті-лайти тощо. Громадянам, які мали обов`язок задекларувати доходи, надіслали запрошення. Дякуємо районним ЗМІ за сприяння у деклараційній кампанії.

За час її проведення громадяни подали 1132 декларації, що на 18 більше, ніж торік. Значно збільшилась кількість тих громадян, які зобов`язані подавати декларації. Цьогоріч їх – 525 (на 131 більше, ніж у 2011-му).

У розрізі отриманих доходів: 36 – від операцій з інвестиційними активами (2011 р. – 11); 193 – у вигляді об’єктів спадщини чи отриманих у дарунок (2011 р. – 159); 37 – доходи за кордоном (2011 р. – 31); 19 – від здачі в найм нерухомого майна (2011 р. – 15); 119 – від продажу об’єктів рухомого майна (2011 р. – 78); 728 – інші.

 Крім цього, відповідно до Податкового кодексу України Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов`язані були подавати усі особи, уповноважені на виконання функцій держави (державні службовці, судді тощо). Прийнято 761 додатків № 7 до Податкової декларації про майновий стан та доходи, подані державними службовцями. Із 28 квітня ц. р. набрав чинності Закон України від 24 квітня 2012 р. № 4661-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо впорядкування податкового декларування». Ним скасовано вимогу щодо обов`язкового подання податкової декларації фізичними особами, які декларують майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відповідно до Закону України від 7 квітня 2011 р. № 3206-VІ «Про засади запобігання і протидії корупції».

Для отримання податкової знижки 607 громадян подали декларації (у 2011 р. – 718).

Нагадуємо краянам, що цим правом можна скористатися до кінця ц. р. Тобто, громадяни, які сплачують за навчання у навчальних закладах або платять за навчання своїх дітей, користуються іпотечним житловим кредитом, сплачують страхові платежі тощо можуть за підсумками 2011 р. подати податкові декларації.

Громадяни, які зобов’язані були подати декларації, задекларували доходів на суму 18 млн. 817,3 тис. грн., що на 1 млн. 861,5 тис. грн. більше, ніж торік. За результатами проведених перерахунків по 388 деклараціях, громадянам необхідно сплатити податку на доходи фізичних осіб 554,9 тис. грн., що на 316,1 тис. грн. більше ніж у 2011-му. Термін сплати – до 1 серпня 2012 року.

493 громадянам, які подали декларації з правом на податкову знижку, повернуть податок на доходи фізичних осіб у сумі 374,7 тис. грн.

Робота із декларування доходів, отриманих у 2011 р. триває.

Податкова служба зменшила кількість перевірок. За січень-квітень проведено 6 перевірок суб`єктів господарювання (на 4 менше аналогічного періоду минулого року). Водночас за результатами проведених перевірок до бюджетів усіх рівнів донараховано 265 тис. грн. При цьому основні акценти зроблено на категорії найбільш ризикових платників податків. Конт­роль за роботою збиткових підприємств є одним з важливих напрямів роботи. За результатами документальних перевірок зменшено збитки на 300 тис. грн. За здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу застосовано фінансових санкцій на 23 тис. грн., які надійшли до бюджету. За порушення термінів здійснення зовнішньо-економічних операцій нараховано пеню у сфері зовнішньо-економічної діяльності на 22 тис. грн. (11 тис. грн. уже надійшли до бюджету).

Протягом 4 місяців ц. р. виявлено 3 випадки виплат зарплати та інших доходів із порушенням податкового законодавства, у т. ч. виплати її у «конвертах», та донараховано 71,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Спільними перевірками з працівниками управління праці та соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного фонду обстежено 121 суб`єкт господарювання. Виявлено 34 неоформлених найманих працівники. Під час розгляду адміністративних справ укладено 10 трудових угод та легалізовано 8 тис. грн. зарплати. Діяльність щодо виявлення неофіційно працевлаштованих триває.

Наш. кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!