Газета по-надвірнянськи
 

Податки як індикатор на свідомість

8 травня 2012, 13:22 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

Нашим читачам, особливо спортивним фанам, знайоме ім`я юної краянки Марії Остап`юк.

Ця вродлива і на перший погляд тендітна надвірнянка – майстер спорту по дзюдо та самбо, неодноразова чемпіонка Європи з боротьби самбо та бронзова призерка чемпіонату світу із цього виду спорту, призерка міжнародних турнірів із дзюдо.

18 квітня ц. р. вона відвізитувала ДПІ у Надвірнянському районі, щоб поділитися своїми роздумами.

– Оскільки моя доля тісно пов`язана із великим спортом, часто доводиться брати участь у змаганнях різних рівнів, водночас спостерігаючи за життям у цивілізованому світі. У багатьох країнах рівень життя справді значно вищий, ніж у нас. І вирішальний впливовий фактор у цьому – висока свідомість їхніх громадян щодо необхідності сплати податків.

Як почуваються наші спортсмени на європейських чи світових чемпіонатах? Перш за все нас вражає добрий стан доріг, утримання яких не обходиться без податкових коштів. Рівень фінансування впливає на умови для тренування. Тому закликаю краян долучитися до декларування доходів, сплати податків для розвитку спорту в Україні і в Надвірнянщині.

* * *

Вчора до ДПІ подала податкову декларацію про майновий стан і доходи як державний службовець заступник начальника відділу культури і туризму РДА, керівник народного фольклорно-етнографічного колективу «Перевесло» с. Фитьків Ольга Багрійчук.

Податками совісті і свідомості громадян назвала ця шанована у краї фольклористка і громадська діячка платежі краян під час декларування доходів і продовжила: «Відрадно, що податки із таких доходів поповнюють районний бюджет і спрямовані на розвиток Надвірнянщини, у т. ч. на виконання соціальних програм, потреби галузі культури, освіти, спорту.

У нашому районі більше трьох десятків колективів із почесним званням «народний». Їхній успіх на сцені залежить не тільки від таланту і майстерності, а й від костюмів, атрибутики, інструментів, адже часто представляють за кордоном не лише Прикарпаття, а й рідну Україну. Особливо важливо, щоб юні співаки, танцюристи, музиканти, художники мали змогу гідно донести красу нашого краю до світової спільноти. А це немало залежить від свідомого декларування доходів».

Підсумував роздуми обидвох співрозмовниць начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк, нагадавши, що до 1 травня ц. р. необхідно задекларувати доходи за 2011 рік у разі: якщо податок з них ще не утримували; отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом; отримання іноземних доходів.

Платники податків мають право на подання декларації з метою одержання податкової знижки.

Декларації приймають щоденно із 9-ї до 20-ї год, у вихідні та святкові дні з 9-ї до 13-ї год.

Бланки декларацій і консультації щодо їх заповнення можна безкоштовно отримати за адресою: м. Надвірна, вул. Визволення, 2, каб. №№ 5 та 14, тел. 2-22-79, 2-52-66.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!