Газета по-надвірнянськи
 

Пом`янули Героїв нації

25 травня 2012, 14:10 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 1,018 переглядів

Із молитвами на устах та вінками в руках прийшли до Символічної могили борцям за волю України, що на вул. Соборній у райцентрі, представники влади, духовенство, вояки Братства УПА, активісти громадських організацій. У почесній варті – вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, майбутні захисники самостійної України.

23 травня – це їхній – Героїв – день, для яких саме останній місяць весни, чи то за збігом обставин, чи долею судилося, став і завершальним у їхньому земному житті. Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець. У далекому 1941-му Другий Великий Збір ОУН постановив відзначити 23 травня як Свято Героїв, покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, котрі дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків армії УНР, УПА і діячів ОУН.

Про подвиг Героїв пам`ятає і влада, …

… і керівники громадських організацій, …

… і вояки районного проводу Братства УПА

Панахиду відправили отці-декани Надвірнянських деканатів УГКЦ Ігор Шліхутка та УПЦ Київського патріархату митрофорний протоієрей Олег Траско у співслужінні з іншими священиками.

Виголошуючи слово пам`яті, начальник відділу внутрішньої політики РДА Тарас Дем`янчук звернувся, передусім, до ветеранів визвольних змагань, а також до всіх учасників святкувань, закликаючи відчути себе господарями у власній державі і трудитися на зміцнення та розбудову України. За полеглими, серед яких і наші земляки Микола Твердохліб, Лука Гринішак, Павло Вацик, Данило Рудак, Петро Триняк, Ярослав Мельник, Марта і Мирон Свідруки та ще багато невідомих героїв, оголошено хвилину мовчання.

Заступник голови районної ради Іван Степник відзначення Свята Героїв назвав свідченням твердої волі українців йти накресленим нашими попередниками шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту Української держави.

Про героїчне пережите минуле, про побратимів, живих і тих, які відійшли у Вічність, про неоднозначне сьогодення України і ще про багато наболілого говорив у своєму виступі заступник керівника районного Братства вояків УПА Михайло Юркевич. Від молоді міста поздоровляла присутніх пластунка Марічка Молодій.

Подвиг Героїв нації прославили того дня популярні співаки Надвірнянщини Марічка Петруняк, Іван Марич, Віктор Чудновський і, звичайно, гурт вояків УПА «Заграва» під орудою Михайла Юркевича.

Ведуча Галина Чуревич у взаємодії із звукорежисером Сергієм Плитусом за сценарієм методиста районного будинку культури Марії Ковальчук зуміли вдало передати всю значущість події, вичерпно розкривши її глибокий зміст.

Дарина ОЛЕСЬ.

Світлини Назарія ГРИДЖУКА
та
Василя ІВАСЮКА «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!