Газета по-надвірнянськи
 

Про соціальні ініціативи Президента

7 травня 2012, 11:29 | Рубрика: Влада, Духовність, Економіка, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,041 переглядів

Напередодні другої річниці свого обрання Президент України Віктор Янукович оприлюднив соціальні ініціативи, введення яких передбачає значне покращення забезпечення найбільш вразливих верств населення держави: інвалідів, ветеранів, пенсіонерів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС тощо. Здавалося б, варто тільки підтримати таку ініціативу, але ні – комусь хочеться внести свою «ложку дьогтю» і до цієї бочки.

Чому саме цей період обрано для початку впровадження кроків з підвищення рівня життя пільговиків? Адже одним з передвиборчих гасел команди Президента було гасло: «Покращення життя вже сьогодні». Але на весні 2010 року це «сьогодні» для новообраного Президента виявилося не досить «безхмарним».  Величезний державний борг, незбагненна ціна за газ, – завдяки такому «спадку» два роки довелось використати для подолання економічних та соціальних проблем, отриманих від попередньої влади. Зусилля уряду, насамперед, спрямували на забезпечення фінансової стабільності та економічного зростання, мінімізації ризиків від боргів та газових угод. «Переплата» за газ щорічно сягає майже 30 млрд. грн. Порівняймо це з цифрою, озвученою Віце-прем’єр міністром С. Тігіпком, необхідною для забезпечення соціальних ініціатив Президента – менше 16 млрд. грн. Виходить, що якби не «чудові» газові угоди, то соціальні виплати можна б збільшити втричі.

Звернімо увагу на те, які дії проводять уряди європейських держав у період економічної кризи: скорочують соціальні виплати, зарплати, пенсії, робочі місця. Зрозуміло, що виконувати гасло передвиборчої програми «Покращення життя вже сьогодні» у той час, коли корабель економіки заледве тримається на плаву, було б нереально і навіть авантюрно. Проте як тільки (після зусиль уряду) з’явилися ознаки стабілізації – завдання підвищення соціальних стандартів знову набуло першочергової актуальності.

Зараз, за повідомленням Державної податкової служби, зафіксовано стабільний розвиток економіки з перспективою повільного зростання. Це підтверджується цифрами: за два місяці поточного року до бюджету надійшло на 1,7 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого. Навіть з врахуванням інфляції це значна сума.

Тому першочергово, за логікою, необхідно підвищити рівень забезпечення життя дійсно найбідніших категорій – інвалідів, ветеранів, пенсіонерів. Президент вважає, що рівень забезпечення цих категорій повинен бути не нижче рівня прожиткового мінімуму.

Ще не встигло, як кажуть, «висохнути чорнило», не встигли розповісти людям про соціальні ініціативи Президента, а критики вже «трублять», що ніяких підвищень виплат не буде, бо грошей нема, а якщо і будуть, то це є «підкуп народу перед виборами». Тих, кому підвищують виплати – хочуть купити, а на тих, кому не підвищують – плюють, бо збираються й так «нагнути». Одних хочуть купити, а до інших застосувати адмінресурс.

Спитаймо самі у себе: «Чи було багато випадків застосування адмінресурсу в нашому регіоні»? Хто сьогодні може примусити проголосувати проти своєї волі прикарпатського вчителя, працівника культури, а чи і донбаського шахтаря? Кожен має свою думку. Можливо, теперішні опозиціонери й звикли бігати від однієї партії до іншої, у залежності де «ситніше», але  міряти всіх однією міркою – невдячна справа.

Критики, з одного боку, стверджують, що грошей нема, а, з другого – пропонують ці ж виплати збільшити у декілька разів. То звідки ж гроші? А, як висловлювався булгаковський персонаж Шаріков: «Взяти і поділити». До речі, хто ж ці пресловуті критики, за чиєю командою виступають політологи, журналісти – екс-прем’єр, екс-віце-прем’єр, екс-спікер, екс-міністри, екс- і нині діючі депутати. Усі вони вже перебували при владі і могли якщо не забезпечити людям «світле майбутнє», то хоча б не довести економіку до такого стану як зараз. А що вони зробили?

Повернемося до соціальних ініціатив Президента. Підвищення пенсій і соціальних виплат відбуватиметься із травня до липня 2012 року. Тому на період проведення виборів громадяни зможуть реально оцінити – чи відбулося дійсне підвищення виплат, чи це передвиборчий трюк. Час покаже. На сьогодні можна повідомити, що з 1 травня 2012 р. збільшать пенсії відповідно до зарплати 2007 року. У результаті 8,845 млн. пенсіонерів додатково отримають щомісячно в середньому 103,6 гривні. Для членів сімей померлих і загиблих (які пропали безвісти) інвалідів війни доплати до пенсій збільшать із 28 % до 42 %. У середньому за травень-грудень збільшення складе 119,1 грн. Для учасників війни (нагороджених і ненагороджених медалями) надбавки до пенсій збільшать на 5% або в середньому на 42,5 грн. щомісяця. Із 1 липня ц. р.  військовослужбовцям, які вийшли на пенсію до 2008 року, перерахують пенсії відповідно до 2008 року. Малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам збільшать граничний рівень прожиткового мінімуму із 80% до 100% прожиткового мінімуму. Для дітей із малозабезпечених сімей рівень прожиткового мінімуму підвищать із 50% до 75%.

Планують також забезпечити всіх інвалідів протезами й інвалідними кріслами, збільшити до 61 млн. грн. фінансування державної програми на допомогу дітям із церебральним паралічем, підвищити грошову допомогу малозабезпеченим особам, які  доглядають за психічнохворими інвалідами І та ІІ групи – із 107,3 грн. до 1094 грн.

Одноразова допомога до Дня Перемоги інвалідам війни зросте до 1720-2200 грн.

У Держбюджеті передбачено збільшити суму видатків для інвалідів-потерпілих та інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС – із 21,3 млн. грн. до 50 млн. грн. Передбачають збільшити у три рази – із 353 до 1059 – кількість безкоштовних квартир для інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інвалідів ВВВ, воїнів-інтернаціоналістів та інвалідів окремих категорій.

Для осіб, потерпілих на виробництві, з березня цього року перерахують розмір щомісячних страхових виплат на коефіцієнт збільшення середньомісячної номінальної зарплати.

Що стосується виплати 1 тис. грн. компенсації знецінених вкладів шести мільйонам вкладників Ощадбанку СРСР, то зараз розробили схему виплат, яку оприлюднили в ЗМІ, про неї також  додатково повідомлять державні та відповідні банківські інстанції.

Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2012 рік» заплановано підвищення цілого ряду соціальних допомог (про це «Народна Воля» інформувала у попередніх числах), у т. ч. збільшення виплат при народженні дитини. Також збільшений сам термін виплати, що є значною підмогою у соціальному становленні молодих сімей.

Тому реальна адресна допомога, думається, більш значима для кожної окремої людини, ніж ілюзорні обіцянки, досвід яких ми вже мали у 2005-2009 роках.

Прес-служба РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!