Газета по-надвірнянськи
 

Про забезпечення жителів району телетюнерами

7 травня 2012, 11:24 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 715 переглядів

В Україні вже збудовано і на повну потужність працює телемережа цифрового наземного ефірного мовлення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.

Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовлення, 21 березня 2012 р. Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».

Зазначеним рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери), а саме: інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи; особи, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом із ними і не перебуває на повному державному утриманні; особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Для безкоштовного одержання телетюнеру громадяни цих категорій повинні до 1 липня 2012 року звернутися до управління праці та соціального захисту населення РДА із відповідною заявою.

До заяви додають такі документи: інваліди І та II групи, а також інваліди війни III групи – копію довідки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності, а для інвалідів війни третьої групи також копію посвідчення інваліда війни; особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні – копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини; копії паспорта та індентифікаційного номера.

На підставі отриманих заяв ми формуємо списки, які затверджує райдержадміністрація і щомісяця до 20 числа подає облдержадміністрації.

ОДА узагальнює отримані списки і подає їх щомісяця до 1 серпня 2012 р. письмово та в електронній формі Держкомтелерадіо.

Держкомтелерадіо на підставі поданих списків: приймає рішення про послідовність забезпечення телетюнерами громадян, на підставі якого доставлятимуть (вручатимуть) телетюнери за адресами громадян; формує з урахуванням наявності сигналу цифрового телевізійного мовлення у стандарті DVB-Т2 на територіях проживання громадян та затверджує списки, на підставі яких доставлятимуть (вручатимуть) телетюнери за адресами громадян.

Бюджетні кошти спрямовує Держкомтелерадіо на закупівлю телетюнерів та наданням послуг з їх доставки (вручення) посилками з оголошеною цінністю за адресами громадян.

Отже, телетюнер громадянам доставлятимуть поштою. Черговість доставки визначатимуть у міру надходження заяв.

Безкоштовно надаватимуть телетюнери зазначеним категоріям громадян за правилом: один телетюнер – на одне житлове приміщення (будинок).

Андрій КРЕХОВЕЦЬКИЙ,

начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!