Газета по-надвірнянськи
 

Студентське самоврядування формує майбутню українську еліту

11 травня 2012, 11:17 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 790 переглядів

Виховання лідерів нації на студентській лаві пов’язують із розвитком студентського самоврядування. Завдання студентського самоврядування полягає в тому, щоб допомогти студентам в їхній науковій, професійній та громадській роботі, налагодити побут та дозвілля студентів, посприяти в організації відпочинку тощо.

У Надвірнянському коледжі НТУ сформовані органи студентського самоврядування шляхом демократичних виборів у групах та обрання студентської ради. Студентське самоврядування має двоступеневу структуру – загальноколеджівську і групову. Найвищим органом є загальні збори (конференція) студентів. У структурі функціонують: мала студрада, до складу якої входять голови студрад коледжу, гуртожитку, радники відділень (на кожному відділенні є заступник голови студради, він же староста відділення і три представники від відділення); велика студентська рада, до складу якої входять члени малої студради, старости груп, профспілкова організація студентів коледжу. Система студентського самоврядування має гнучку розгалужену структуру, що забезпечує її зв’язок із кожним студентом.

Студентська рада тісно співпрацює з адміністрацією навчального закладу, з профспілковою організацією.

Велику увагу з боку органів самоврядування приділяємо студентам нового набору, щоб допомогти першокурсникам безболісно пройти період адаптації; влитися в студентську сім’ю.

Профспілкова організація і студентська рада тісно співпрацюють із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Лише комплексний і системний підхід до спільних проблем функціонування студентського самоврядування зможе сприяти об’єднанню студентів у громаду, здатну ефективно управляти своїм життям, захищати свої права й інтереси, брати участь у процесі прийняття рішень. Нам є чим пишатися, але ми розуміємо, що не час «спочивати на лаврах». Життя ставить перед нами нові задачі, робить нові виклики і згуртована позиція студентства коледжу дозволяє студентському самоврядуванню з упевненістю вирішувати проблеми та долати несподівані перешкоди.

Тетяна БОГОСЛАВЕЦЬ,

викладач, голова студентського профкому Надвірнянського коледжу НТУ.

Михайло М`ЯСОЄДОВ,

голова ради студентського самоврядування, студент ІV курсу юридичного відділення Надвірнянського коледжу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!