Газета по-надвірнянськи
 

Таким людям потрібна турбота і допомога

7 травня 2012, 11:34 | Рубрика: Влада, Духовність, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 829 переглядів

У Ланчинській міській лікарні відкрили перше у нашому районі хоспісне відділення на 10 ліжко-місць у трьох палатах для важкохворих пацієнтів Надвірнянщини. До цього таке відділення працювало тільки в обласному центрі.

– Наша лікарня обслуговує навколишні села, а це майже 20 тисяч людей, – розповідає головний лікар Степан Гресько. – Наш медзаклад відкрили ще близько тридцять років тому і тепер стоїть гостра необхідність заміни покрівлі даху, дерев’яних вікон і меблів у палатах. Відкриття нового хоспісного відділення має позитивні наслідки не лише для пацієнтів, але й для лікарні, бо збереглися робочі місця. Таких хворих потрібно приблизити до нормального середовища, щоб вони почували себе потрібними суспільству і проживали з усмішкою, навіть, свої останні години.

Головний лікар Степан Гресько вдячний за увагу й допомогу лікарні Юрію Дерев’янку, Василеві Поповичу та Михайлу Іванюку (справа наліво)

Допомога від «Християнської місії»

На сьогодні у хоспісному відділенні перебувають семеро пацієнтів із Надвірної, Пасічної і Ланчина. Більшість із них є лежачими. Тому, щоб хоч би частково відкрити їм вікно у світ, депутат обласної ради від «Фронту Змін» Юрій Дерев’янко подарував три плазмові телевізори із комплектами супутникового телебачення. Він подякував колективу за фахову працю, відзначив високу роль у належному функціонуванні лікарні та, зокрема, хоспісного відділення Ланчинського селищного голови Михайла Іванюка, голови районної ради Василя Поповича, депутата районної ради Юрія Голінея та жителів селища. Юрій Дерев`янко вважає, що догляд за людьми похилого віку є проявом поваги та почуття обов`язку молодшого покоління і тому є особливим завданням. За допомогою телебачення пацієнти матимуть можливість побачити світ, його красу, природу, почути музику.

– Нам удалося налагодити співпрацю із благодійною організацією «Християнська місія», котру очолює Іван Сколеба, – розповідає голова районної ради Василь Попович. – Уже неодноразово допомогу цього фонду, зокрема, функціональні ліжка, білизну, засоби для пересування хворих та інше медобладнання отримали не лише Ланчинська лікарня, але й лікувальні заклади нашого району. Для людей у хоспісному відділенні ми повинні створити належні умови, щоб вони відчули себе повноправними учасниками суспільства.

Плідна співпраця селищної і районної рад спільно із депутатом обласної ради Юрієм Дерев’янком та благодійною організацією «Християнська місія» продовжиться. Медпрацівники Ланчинської лікарні незабаром відчують покращення своїх умов праці та побуту. Головний лікар Степан Гресько і його колеги щиро вдячні Юрію Дерев`янку, районній та селищній радам, благодійній організації «Християнська місія» на чолі з Іваном Сколебою за турботу про їхній колектив та пацієнтів.

Назарій ГРИДЖУК «Народна Воля» (текст і світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!