Газета по-надвірнянськи
 

В Івано-Франківську відкрили перший у світі пам’ятник пластунам, котрі не зламали своїх присяг

8 травня 2012, 13:44 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 783 переглядів

В Івано-Франківську з нагоди 100-річчя «Пласту» відкрили перший у світі пам’ятник «Пластунам, котрі не зламали своїх присяг».

Відтепер 14-літній юнак у пластовому однострої зразка 1925 року з мандрівним наплічником на плечах та скобом на руці (птахом, що є символом організації) височіє у центрі міста.

Священики українських традиційних церков на чолі з митрополитом  Івано-Франківським УГКЦ Володимиром Війтишиним освятили пам’ятник.

Упродовж півроку івано-франківські пластуни збирали гроші на монумент. Вони продавали листівки, організовували концерти, кінопокази, аукціони, а також закликали у соціальних мережах всіх бажаючих підтримати їхню ініціативу. Прикметно, що до збору коштів, крім місцевих, долучилися ще й пластуни з Донеччини, Дніпропетровщини, Лондона, а також українські студенти з Оксфорда. Таким чином, вони зібрали 50 тис. грн., а 120 тис. грн. виділила місцева влада.

В урочистому відкритті пам’ятника, який створив прикарпатський скульптор Володимир Довбенюк (до речі, уродженець Делятина), взяли участь майже три сотні пластунів із різних куточків України, представники міської та обласної влади, духовенство і громадськість. Голова обласної ради, очільник Прикарпатської «Свободи», пластун Олександр Сич назвав відкриття цього пам’ятника символічним, адже він увіковічнює роль і значення «Пласту» в історії і сьогоденні. «Майбутнє України у «Пласті». Українська держава лише тоді процвітатиме, коли її президентом стане пластун, а також, коли пластуни будуть очолювати уряд та переважати у Верховній Раді, особливо, ті, котрі народилися та виросли уже за незалежної України. Так воно і буде», – наголосив голова обласної ради Олександр Сич.

Нагадаємо, Івано-Франківська обласна рада з нагоди 100-річчя Пласту проголосила 2012 рік Роком Національної скаутської організації України «Пласт» та виділила 100 тис. грн. на встановлення системи опалення у житлових куренях пластового табору-музею «Сокіл». Це є яскравим свідченням турботи обласної ради про витоки української державності.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!