Газета по-надвірнянськи
 

Відкрили кімнату-музей

25 травня 2012, 13:42 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 750 переглядів

Нещодавно у Бистрицькій ЗОШ І-ІІІ ст. за участі працівників природного заповідника «Горгани» відкрили еколого-етнографічну кімнату-музей.

 Експонати зібрали вчителі та учні, упорядкувала їх Наталія Максімко. Оформлення експозиції доповнено банерами: «Історія села Бистриця», «Історія розвитку освіти в селі Бистриця», «Юрій Володимирович Юркевич», «Природний заповідник «Горгани», під якими встановили навісні стелажі для додаткової інформації. Друк банерів та стелажів профінансував Всесвітній фонд природи та уряд Норвегії в рамках проекту «Збереження та стале використання природніх ресурсів Українських Карпат» і фонд «Вітлі» у рамках проекту «Підтримка розвитку громадянського суспільства та місцевих громад на природоохоронних територіях Українських Карпат».

Символічне перерізання стрічки доручили поважній жительці села, двоюрідній сестрі відомого лісівника Юрія Юркевича – Гуш Анні Романівні та учениці Соломійці Яремчук.

Юні екскурсоводи познайомили присутніх з історією та побутом села, провели віртуальну екскурсію стежками заповідника.

Семикласники під керівництвом Віталія Курчука підготували концертну програму. Віршованими рядками розповіли про рідне село, природу, закликали любити та берегти те, що набуте минулими поколіннями. Зачарувала своїм співом Соломійка Яремчук.

Багато цікавого розповіла пані Анна про свого батька та двоюрідного брата Юрія Юркевича, який жив і працював у Бистриці. Директор школи Ганна Томуняк і заступник директора Микола Яремчук звернули увагу на велике виховне значення кімнати-музею та збереження історичної пам’яті села.

Людмила КРАВЧУК,

активістка громадського об`єднання «Кедрина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!