Газета по-надвірнянськи
 

Відновлена мережа аптечних закладів КП «Аптека № 100» служитиме краянам

18 травня 2012, 12:36 | Рубрика: Влада, Здоров`я, Тема дня Версія для друку Версія для друку 934 переглядів

Її урочисто відкрили у Надвірній 15 травня

Напевно, небагато прикладів сьогодні можна навести, коли ліквідоване комунальне підприємство відновлює свою роботу, створюють нові робочі місця. Відновлена робота підприємства має соціальне значення, оскільки головне його завдання – обслуговування пільгових категорій громадян, які потребують підтримки, уваги та чуйного ставлення.

Такий результат проведеної роботи з часу, відколи голова районної ради Василь Попович та голова райдерж­адміністрації Володимир Калічко визначили відновлення комунальної аптечної мережі пріоритетним та поставили в ряд основних завдань і заходів у роботі районної ради та РДА торік і в цьому році.

Здавалось би, реальне завдання, але і два, і три роки тому, починаючи з 2008-го, керівництво комунальних аптек спільно з адміністрацією ЦРЛ намагались знайти вихід зі складної ситуації через прийняття відповідних рішень та здійснення ряду заходів із метою збереження комунальної аптечної мережі. Однак, намагання відновити роботу комунальної аптеки шляхом створення аптечних підрозділів ЦРЛ не реалізували.

Рішення районної ради від 26 березня 2009 р. № 460-18/2009 «Про ліквідацію комунальних аптек та створення аптечних підрозділів центральної районної лікарні» насправді стало кроком щодо остаточного припинення діяльності комунальних аптек. Найбільш незахищені жителі краю, інваліди, ветерани Другої світової війни, ветерани ОУН-УПА, репресовані, учасники та ліквідатори аварії на ЧАЕС обслуговувалися через приватні аптечні заклади, що унеможливлювало здійснення контролю за станом та якістю обслуговування пільгових категорій громадян. Тому, безперечно, робота, проведена торік з метою відновлення комунального підприємства «Аптека № 100», покликана дати добрі результати. Крім вирішення питання обслуговування пільгових категорій жителів району, комунальна аптека забезпечуватиме обслуговування хворих наркотичними та психотропними лікарськими засобами (ліцензія на це – у процесі виготовлення). До цього часу, незважаючи на велику кількість приватних аптек, що працюють у м. Надвірна, жодна з них не взяла зобов’язання щодо реалізації саме цієї групи ліків.

Сьогодні комунальне підприємство «Аптека № 100» забезпечує лікарськими засобами та виробами медичного призначення 6 лікарських амбулаторій, 20 фельдшерсько-акушерських пунктів, загальноосвітні школи району та дитячі дошкільні заклади. Відкрито два аптечні пункти, зокрема, у приміщенні головного корпусу центральної райлікарні та в поліклініці ЦРЛ.

Завідувачка аптеки № 100 Людмила Кунько (зліва) представляє аптеку керівникам району і центральної райлікарні

Та головною подією стало відкриття оновленого відремонтованого приміщення аптеки № 100, що на вул. Грушевського, 14, де створені всі сучасні умови для якісного обслуговування пільгових категорій громадян та жителів району лікарськими засобами й виробами медичного призначення.

Приміщення освятили отці-декани УГКЦ о. Ігор Шліхутка та УПЦ Київського Патріархату митрофорний протоієрей Олег Траско.

У вітальному слові голова РДА Володимир Калічко і голова районної ради Василь Попович зазначили, що, якщо скерувати спільні зусилля РДА, районної і Надвірнянської міської рад, то й проблеми краян і надалі вирішуватимуть ефективно й результативно. Як відомо, приміщення комунальної аптеки належить міській раді. Тому міська громада мусить стати стержнем всіх наших дій, наголосили керівники району Володимир Калічко та Василь Попович. Із ними погодився присутній на церемонії відкриття заступник міського голови Василь Василенко.

Завідувач аптеки № 100 Людмила Кунько зауважила, що ремонтували приміщення за рахунок обігових коштів аптек. Сьогодні тут створено 5 робочих місць (працюють два провізори і 3 фармацевти). Головним завданням для очолюваного нею колективу вона визначила збереження довіри людей до роботи фармацевтичних працівників.

Важливим для району назвав існування такої аптеки головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук, оскільки державні кошти, виділені для пільгової категорії жителів, не скеровуватимуть у приватні структури, а все залишиться в районі, зокрема, податки. Також він додав, що це – не аптечний пункт типу магазину, а єдина в районі аптека, де мають змогу виготовляти деякі лікарські засоби (якщо дозволяє технологічний процес того чи іншого препарату) за рецептами лікаря. У цьому випадку ймовірне створення ще двох додаткових робочих місць: хіміка-аналітика та лаборанта.

Тому відкриття комунального підприємства «Аптека № 100», без перебільшення, стало для району знаковою подією тижня, що минає.

Дарина ОЛЕСЬ.

Світлини Василя ІВАСЮКА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!