Газета по-надвірнянськи
 

Виховуємо патріотів-фахівців

11 травня 2012, 11:20 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 777 переглядів

В умовах розвитку української державності перед ВНЗ постають підвищені вимоги і завдання, пов’язані з удосконаленням виховного процесу серед студентської молоді, зі створенням умов для формування молодої генерації національної еліти.

Ефективність виховного процесу значною мірою залежить від того, на яких методологічних засадах його будують. Перше – це органічна єдність процесу навчання і виховання. Немає якогось особливого, відокремленого виховного процесу – його здійснюють як на лекціях, практичних та семінарських заняттях, так і в позанавчальний час. Друге – виховання якостей громадянина та патріота відбувається у процесі діяльності – навчальної, наукової, мистецької, спортивної, через органи студентського самоврядування тощо. По-третє, це вирішальний вплив особистості викладача, який має власним прикладом, рівнем культури і поведінкою визначати життєві пріоритети студента і нейтралізувати негативний вплив зовнішніх чинників. Нарешті, системний підхід до процесу виховання. Тому зусилля дирекції, завідувачів відділень, органів студентського самоврядування коледжу спрямовані, насамперед, на створення системи виховної роботи, яка забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, патріотів, здатних працювати в ринкових умовах.

Система виховної роботи будується так, що охопює конкретними заходами якомога більшу кількість студентів, максимально враховує їхні інтереси, уподобання, смаки. Ключовим елементом цієї системи є дисципліни гуманітарного циклу: історія України, соціологія, політологія, філософія, світова і вітчизняна культури та ін.

Ефективність виховання залежить і від правильного визначення завдань та постійного моніторингу виховного процесу. З цією метою у коледжі створений соціологічний центр, який проводить дослідження у студентських групах.

За 50-річну історію нашого навчального закладу накопичено величезний досвід методів та прийомів формування позитивних мотивів. Склалася належна практика у проведенні відкритих виховних годин, творчих звітів, гуртків, клубів за інтересами, тематичних та пізнавально-розважальних вечорів, літературно- мистецьких свят тощо.

Одвічним носієм людських вартостей є християнська мораль, тому традиційними стали зустрічі, бесіди зі священиками, сестрами-монахинями, відвідування богослужінь, відкриття каплички у гуртожитку № 2, побудова каплички на території коледжу. У коледжі відпрацьована система роботи з батьками. Пріоритетним напрямком морального виховання є пропаганда здорового способу життя, виховання правової культури.

Дирекція коледжу надає значної уваги забезпеченню високої художньої та естетичної культури студентів. На базі Палацу культури коледжу працюють гуртки художньої творчості.

Педагогічний колектив добре усвідомлює, що тільки всесторонньо розвинута молода людина може стати повноцінним громадянином свої держави, а тому всю свою роботу спрямовує на те, щоб кожен студент відчував себе особистістю, яка є вагомою в державному будівництві України, любив рідну землю, культуру, дбав про майбутнє своєї нації, осмислював себе як єдину частинку своєї держави.

Галина САВЧИНЕЦЬ,

заступник директора з виховної роботи Надвірнянського коледжу НТУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!