Газета по-надвірнянськи
 

Якісне агрострахування в Україні за державної підтримки

18 травня 2012, 11:16 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 735 переглядів

Така тема «круглого столу», організованого нещодавно в Івано-Франківську керівництвом Проекту міжнародної фінансової корпорації (ІFC, Група Світового банку) «Розвиток агрострахування в Україні» спільно з Національним прес-клубом «Українська перспектива», Івано-Франківським прес-клубом та облдирекцією «Райффайзен Банк Аваль».

Тема – актуальна, оскільки стосується суттєвих новацій для агрострахової системи.

9 лютого ц. р. Верховна Рада України, враховуючи зауваження Глави держави, проголосувала за Закон «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною фінансовою підтримкою», який набирає чинності уже з 1 липня ц. р. Передбачено відродити систему субсидованого страхування, яка існувала раніше. Тепер цей процес повинен стати прозорішим і доступнішим для широкого кола сільгоспвиробників.

Життя довело, що агрострахування нині на часі. Повені, градопад, буревії, засухи періодично завдають шкоди сільському господарству нашої області. Тому агрострахування є таким важливим для сільського господарства і держава підтримуватиме товаровиробників цієї галузі у прагненні застрахувати свою продукцію. Ми не можемо передбачити погоду влітку чи восени, тому агрострахування – необхідність. Так акцентував увагу заступник голови ОДА-начальник головного управління економіки ОДА Володимир Попович, вітаючи всіх учасників «круглого столу».

В. о. начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин також висловився за використання страхових компаній для відшкодування збитків від природних катаклізмів і подякував організаторам заходу за надану змогу детального роз`яснення з цього приводу.

Подібна інформаційна кампанія триває щороку в 14 українських регіонах. Цьогоріч, як розповіли ініціатори «круглого столу», побувавши у різних регіонах України для навчання аграріїв, вперше побачили таку невтішну ситуацію. Замість полів із озиминою, їх зустрічала чорна рілля. Озимина не зійшла через посуху. До пересіву готували близько 3 млн. га угідь, для чого Уряд виділив із бюджету 300 млн. грн. У Прикарпатті – лише400 га. Але й Прикарпаття – зона ризику. Тому координатор інформаційних кампаній Проекту Олеся Жученко та інші учасники деталізували, як саме вони працюють з усіма зацікавленими сторонами агрострахування, проводять семінари та тренінги для агровиробників.

Агрострахування – добровільне, але сільгоспвиробник без нього не зможе одержувати допомогу від держави. Страхові компанії для страхування сільгосппродукції повинні мати спеціальну ліцензію і бути членом агрострахового Пулу. Він гарантує якісні послуги і розраховує тарифи страхування.

Крім стану озимих зернових, посіву ярих культур, потреб, специфіки і фінансових можливостей державної підтримки, обговорили також питання про стандартні страхові продукти, досвід впровадження страховими компаніями цих продуктів, а також успіхи співпраці аграріїв, страховиків та комерційних банків у запровадженні якісного агрострахування в Україні.

Основні норми Закону України про особливості агрострахування – на сайті нашої газети (розділ «Файли»). Конт. адреса Проекту ІFC «Розвиток агрострахування в Україні»: ozhuchenko@ifc.org.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!