Газета по-надвірнянськи
 

Зуміймо розпізнати в учня зернятко знань

18 травня 2012, 12:31 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 1,037 переглядів

Парищенські школярі досягли найвищих олімпіадних успіхів

Минулого четверга зал засідань районної ради зібрав у своїх стінах людей, які на інтелектуальних змаганнях підтримують і збагачують славу Надвірнянщини.

Призери IV етапу зі своїми наставниками і порадниками

– Мені вельми приємно, – зазначив начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Михайло Винник, – що цьогоріч у нас 42 перемоги на третьому етапі учнівських олімпіад і 2 – на четвертому. Здавалося, що після минулорічного успіху вже не вдасться показати такі високі результати. Та завдячуючи праці учнів, їхніх учителів, активному сприянню відповідальних працівників і депутатів районної ради та райдержадміністрації ми помітно покращили свої досягнення.

Обдаровані діти отримали грамоти і подарунки від голови районної ради Василя Поповича…

… голови РДА Володимира Калічка…

… та представників Всеукраїнського фонду Юрія Дерев`янка

Церемонію урочистого нагородження розпочав голова РДА Володимир Калічко, з приємністю відзначивши, що у цьому залі зібралася еліта учнівської молоді й учительського складу. Щоб підготувати школяра до участі в Олімпіаді треба докласти чимало праці, терпіння і бажання. Тут сидять найкращі, які своїми успіхами і звершеннями прославляють Надвірнянський район в Україні. Голова РДА вручив грамоти і книжки призерам четвертого етапу Всеукраїнських олімпіад із базових предметів. Це Ігор Костик, котрий здобув другі місця на третьому етапі Всеукраїнських олімпіад з математики, української мови і літератури, конкурсі ім. Тараса Шевченка (на цьому ж конкурсі на 4-му етапі був третім), і третім – із інформатики й у складі команди Парищенської ЗОШ І-ІІІ ст. на XIV Всеукраїнському турнірі із математики. Свого успіху, як він розповів, домігся наполегливою працею, щоденним навчанням і самовимогою – щоденно тримати свій мозок у тонусі. Найулюбленішим його предметом є економіка, але він не має змоги її вивчати.

У майбутньому хотів би здобути фах економіста, – зазначає Ігор Костик. – У мріях – підкорення Евереста, а ось на інтелектуальному Олімпі – перемога на міжнародній олімпіаді. Захоплюється лісовими прогулянками і спортом.

Серед здобутків випускника Парищенської ЗОШ І-ІІІ ст. Володимира Чіха – першість на ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики, на IV – третій, перемога в особистій першості на XIV Всеукраїнському турнірі із математики. Окрім цього, ще треті місця на третіх етапах олімпіад із математики і фізики. У майбутньому Володимир прагне стати інженером-програмістом. Цей фах хотів би освоїти у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Цьогорічному успіху він завдячує учителям-наставникам рідної школи.

– У нашій школі уміють працювати із талановитою молоддю, – зазначає Володимир Чіх. – Дякую і своїм батькам, котрі сприяли і підтримували мене у всіх моїх починаннях.

Хлопець захоплюється спортивним програмуванням і спортом. Входив у Парищенську команду із волейболу, яка зуміла на районних змаганнях здобути друге місце і грає у складі юнацької футбольної команди, яка змагається у І лізі районного чемпіонату.

Високі результати показав і учень Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дмитро Рудейчук, який на ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури став третім. Найбільшим його успіхом стала перемога на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу ім. Тараса Шевченка, а на IV – був другим. Учень Надвірнянського ліцею Павло Андрусяк став першим на Всеукраїнській олімпіаді з економіки, а на IV – другий. Шестикласниця Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Олександра Карпінець перемогла у Національному турі V Міжнародного екологічного конкурсу. Грамот удостоїлися їхні вчителі Світлана Федорів, Іван Чіх, Галина Кузьмиченко, Олег Ковальчук і Наталія Більчак.

Грамот за третє місце на ХIV Всеукраїнському турнірі математиків отримали учениці Парищенської ЗОШ І-ІІІ ст. Валентина Байляк і Вікторія Кузів.

Як вдається звичайному сільському закладові освіти досягати таких успіхів розповів заступник директора із навчальної роботи Парищенської ЗОШ І-ІІІ ст. Іван Чіх. На його думку, такого ж успіху може домогтися будь-яка школа, бо скрізь є обдаровані діти. Потрібно розпізнати у дитині це зернятко знань і його розвинути. Успіхові юних парищенців потрібно завдячувати і педагогічному колективу, котрий є дуже висококласним і працює злагоджено. Тут, щоправда, варто оновити матеріально-технічну базу і замінити класні дошки на сучасніші.

 У святковій залі, на думку голови районної ради Василя Поповича, зібралися молоді люди, котрі замінять керівників держави і міністрів на їхніх посадах. – Участь в олімпіадах різного рівня зробила Вас сильнішими, навчила боротися і перемагати. Ви потрібні Україні, – переконаний голова раййонної ради Василь Попович.

Грамотами відзначили призерів Малої академії наук і переможців ІІІ етапу учнівських олімпіад.

Від імені депутата обласної ради Юрія Дерев`янка (“Фронт Змін”) Уляна Василик вручила одноразові грошові премії переможцям і призерам Всеукраїнських олімпіад із базових предметів та їхнім учителям.

Саме така підтримка районної й обласної влади стимулює школярів для досягнення нових перемог і цілей. У наступному – чекатимемо продовження успішних виступів від Ігоря Костика, Павла Андрусяка, членів Малої Академії наук і всіх школярів Надвірнянщини. Цьогорічним випускникам зичимо вдало здати зовнішнє незалежне оцінювання й іспити. А решті школярам – веселого відпочинку і набратися сил, щоб ще з більшим натхненням і завзяттям справлятися з гранітом науки.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!