Газета по-надвірнянськи
 

Час думати про бюджет-2013, жнива…

22 червня 2012, 11:16 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 986 переглядів

Актуальні питання життєдіяльності краю обговорили на засіданні колегії облдержадміністрації 18 червня ц. р. під орудою голови ОДА Михайла Вишиванюка. На початку засідання голова ОДА вручив нагороди ветеранам війни і праці, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а також посвідчення про присвоєння почесних професійних звань – когорті працьовитих і творчих особистостей краю.

Про завдання, визначені в дорученні прем`єр-міністра України Миколи Азарова від 8 червня ц. р. № 21796/1/1-12 «Про основні напрями бюджетної політики на 2013 рік» доповідала начальник головного фінансового управління ОДА Галина Карп. Доповідач детально проаналізувала основні напрямки підготовки до нового бюджету.

Колегія рекомендувала головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення проаналізувати дохідну базу місцевих бюджетів за 2009-2012 роки. У разі зміни місцезнаходження суб`єктів господарювання-платників податків до 1 липня ц. р. подати головному фінуправлінню ОДА пропозиції щодо коригування базових показників. Забезпечити своєчасну підготовку прогнозованих показників та достовірність даних щодо мережі, штатної чисельності працівників бюджетних установ та кількості одержувачів соціальних пільг і допомог, що є основою для розрахунку видатків, що враховують при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів. Розробити й затвердити «дорожні» карти щодо впорядкування мережі бюджетних установ, які фінансують за рахунок коштів місцевих бюджетів області; переглянути результативність прийнятих регіональних програм та доцільність їх фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів у 2013 р., вважаючи пріоритетними ті, заходи яких спрямовані на підвищення матеріального рівня соціально незахищених верств населення та поліпшення якості надання соціальних послуг. Рекомендовано вжити цілу низку й інших заходів щодо підготовки до формування бюджету-2013.

Із детальною інформацією про завершення 2011-2012 навчального року та хід підготовки до нового 2012-2013 навчального року виступила начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк. Відзначено позитивну тенденцію щодо збішення мережі дошкільних навчальних закладів (ДНЗ). Зараз їх в області – 356. Зменшується кількість шкіл із двозмінним навчанням. Підвезенням до шкіл забезпечено 96,6 відсотків учнів та 71 відсоток педагогів. Завершують комп`ютеризацію шкіл.

Наголошувалося також на необхідності покращити організацію харчування учнів та підвезення учасників навчально-виховного процесу до школи й додому; здійснювати поетапно перехід ЗОШ на однозмінний режим навчання; розпочати заміну морально застарілої комп`ютерної техніки в ЗОШ І-ІІІ ст., комп`ютеризацію шкіл І ст. Із врахуванням цих та інших проблемних моментів прийнято відповідні колегіальні рекомендації.

Про те, як Прикарпаття готується до жнив, розповів заступник голови ОДА Василь Брус. До збирання підлягає 155,6 тис. га зернових та зернобобових культур. На цьогорічних жнивах задіють майже 900 зернозбиральних комбайнів, 168 жниварок, 490 зерноочисних машин, близько 1400 вантажних автомобілів. Для скорочення термінів збирання врожаю планують залучити високопродуктивну техніку з інших регіонів. Для проведення жнивної кампанії треба 2,6 тис. тонн дизпалива (забезпеченість складає 60 відсотків до потреби) та 0,9 тис. тонн бензину (55 відсотків). Ринок пального насичений, його продовжують закуповувати. Цьогоріч в області працюватимуть 5 сертифікованих хлібоприймальних підприємств загальною місткістю 131,1 тис. тонн. Є 242 несертифіковані зерносховища та 245 тис. м2 зернотоків і прискладських майданчиків із твердим покриттям; готові 58 зерносушильних комплексів, завершують ремонтувати зерноочисні машини. Колегія прийняла рішення, в якому сконцентровані всі заходи щодо організованого збирання зернових культур, завершення жнив в оптимальні терміни.

Крім того, під час обговорення даного питання, голова ОДА Михайло Вишиванюк висунув вимогу перед керівниками районів активізувати роботу на місцях серед жителів щодо одержання державної дотації на відгодівлю молодняка ВРХ, що вже надійшла в область.

Заслухавши інформацію заступника голови ОДА Руслана Гусака про стан виконання розпорядження ОДА від 22 березня ц. р. № 174 «Про проведення в області заходів у рамках цьогорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та «Дня довкілля», вирішено продовжити ці екологічні проекти, приурочивши їх до Дня Конституції та Дня Незалежності України, після чого підбити підсумки.

На колегії виступили головний державний санітарний лікар області Михайло Яворський з інформацією про санітарно-епідеміологічне благополуччя дошкільних навчальних закладів; Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус – про розвиток дошкільної освіти в обласному центрі, а також керівники Коломийського, Богородчанського, Тисменицького районів, Калуський міський голова Ігор Насалик. На важливих акцентах діяльності обласної ради із порушених на колегії питань зупинився у своєму виступі заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Голова ОДА Михайло Вишиванюк у підсумковому слові виокремив пріоритетні завдання, зокрема, введення в експлуатацію нових ДНЗ; при формуванні бюджету врахувати ліквідацію наслідків повені 2008 року; ремонт доріг із врахуванням спорудження у перспективі (Президент уже дав відповідні доручення Урядові) автошляху Львів-Рогатин-Галич-Івано-Франківськ-Надвірна-Яремче-Рахів; виконання плану ліжкомісць, з тим, що медзаклади не перетворилися у соціальні, а в центри надання ефективної медичної допомоги. Також Михайло Вишиванюк запропонував держслужбовцям області взяти шефство над кожною із 265 дітей-сиріт області, котрі цьогоріч стали випускниками.

По закінченні колегії голови райдержадміністрацій поїхали на Рогатинщину вивчати тамтешній досвід роботи агропромислового комплексу, що визначений найкращим на Прикарпатті.

У роботі колегії взяли участь голови райдержадміністрації Володимир Калічко та районної ради Василь Попович, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!