Газета по-надвірнянськи
 

Інвестиції оздоровлять господарку у Камінному

15 червня 2012, 10:23 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 914 переглядів

Минулого тижня у селі Камінне відбулася спільна нарада з участю голови РДА Володимира Калічка, заступника голови РДА Володимира Гурея, Каміннецького сільського голови Андрія Федоровича і заступника директора Західноукраїнського представництва «Райз-Прикарпаття» Сергія Кіндрата.

Це поле пайовиків ще чекає свого дбайливого господаря…

Це підприємство уклало угоду про співпрацю із Надвірнянською райдержадміністрацією і каміннецькою громадою, в якої уже орендували400 газемлі. До цього часу ці землі пустували, а зараз118 газасіяли кукурудзою. Зрозуміло, щоб отримати гідний врожай треба як мінімум два роки.

Каміннецький сільський голова Андрій Федорович переконаний, що співпраця із підприємством «Райз-Прикарпаття» посприяє вирішенню соціальних проблем села. Ще одним фактором стануть додаткові робочі місця. – У планах, – розповідає Анд­рій Федорович, – і спорудження ферми, в якій вирощуватимуть велику рогату худобу англійської породи. Без сумніву, це змінить обличчя села. Заступник директора Західноукраїнського представництва «Райз-Прикарпаття» Сергій Кіндрат уточнив, що їхня компанія планує орендувати3000 гадля відгодівлі 3000 голів великої рогатої худоби. За технологією вирощування необхідна земля для відгодівлі і вигулу ВРХ.

… а на цьому невдовзі зазеленіє качаниста кукурудза

Підприємство «Райз-Прикарпаття» орендує не тільки землі у Камінному, але й в інших селах Надвірнянського району. – Ми усіляко сприятимемо підприємству «Райз-Прикарпаття. Зараз у селі уже створено три робочі місця. У разі виконання угоди додатково створять ще 50 робочих місць. Це значна кількість, бо зараз разом із освітянами, медиками, працівниками апарату сільської ради  у селі 45 робочих місць. Ми зробили великий крок, який посприяє розвиткові сільського господарства на теренах нашого району, – повідомив голова РДА Володимир Калічко.

Люди за передані в оренду паї отримуватимуть орендну плату. Як уточнив керуючий відділенням «Райз-Прикарпаття» у Надвірнянському районі Василь Гребенюк, жителі можуть її отримувати у грошовій сумі або збіжжям. Через декілька років Камінне, віриться, стане не тільки центром агропромислового розвитку у Надвірнянському районі, але й в Івано-Франківщині. Для цього є велика кількість паїв і активна позиція до співпраці райдержадміністрації, виконавчого апарату сільської ради і громади. Такий темп співпраці варто лише підтримувати.

Василь ІВАСЮК

(текст і світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!