Газета по-надвірнянськи
 

Лину до тебе, краю милий

22 червня 2012, 11:15 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 1,117 переглядів

Цими днями у неблизькому Лондоні святкуватиме свій 83-й день народження почесний громадянин Надвірної, відомий бандурист, координатор багатьох культурно-мистецьких, суспільно-політичних і церковно-релігійних імпрез, заснов­ник культурно-мистецького благодійного Фонду його імені Володимир Луців.

Пан Володимир Луців опублікував грунтовну статтю у лондонському двотижневику «Українська думка» про творчість мисткині Оксани Смереки-Малик, уродженки Надвірної, та про серію її виставок «Оксанина Лялька» у Львові, Надвірній, Києві, Дрогобичі, Чернігові, Луганську.

У згаданому двотижневику «Українська думка» та в американській «Свободі» з`явилась аналітична стаття В. Луціва «Українські кобзарі, бандуристи, лірники». У ній він досліджує й аналізує монументальну працю – енциклопедичний довідник, виданий під такою ж назвою Галицькою Видавничою спілкою у Львові у 2011 році. У цій праці подано творчі біографії 2562 діячів кобзарського мистецтва, її збагачують 1253 світлини, з яких 167 кольорових. Тут зібрано дані про кобзарів, бандуристів, лірників від 18-го століття до наших часів. Автори праці – Богдан Жеплинський і Дарія Ковальчук-Жеплинська зі Львова.

У журналі «Літопис Бойківщини» (число 2/81 (92) за 2011 р.), який видає товариство «Бойківщина», мистецтвознавець Уляна Молчко у розлогій публікації «Культурно-мистецький фонд ім. Володимира Луціва» розповідає про мистецький шлях Володимира Луціва, про його благодійну і концертну діяльність та про роботу Фонду його імені.

Про творчу діяльність В. Луціва написала і газета «Народна Воля», яку видає Український Народний Союз у Скрентоні (США). У народній газеті Південної Волині «Кременецький Вісник» торік у листопаді опублікована стаття Валентини Шпак «…Мій рідний край, Вітчизно ти моя…», в якій авторка широкопланово висвітлює й аналізує творчий і мистецький доробок В. Луціва у діаспорі і в умовах незалежної України. А зробив він багато для популяризації творчості художника Ростислава Глувка.

4 лютого ц. р. у газеті «Урядовий кур`єр» надрукована цілополосна фоторозповідь про той потужний пласт культурно-мистецької, національно-патріотичної роботи, яку протягом майже 70 літ виконував Володимир Луців в осередках-клітинах української діаспори по всьому світу, організовував виступи хорів і концертних колективів – наших і зарубіжних – за кордоном і в Україні.

І ще б здавалося таке, недотичне до мистецтва. В. Луців у квітневі і травневі дні надто переймався необ`єктивною інформацією, яку поширювали про Україну напередодні Євро-2012 багатотиражні британські видання. Що міг, то робив: писав протести, телефонував, вступав у часті особисті суперечки-діалоги і переконував, що Україна буде лише рада гостям з кожної держави, у неї багата і героїчна історія та чесний і працьовитий люд. Не кожний, згодіться, так вчинить у нашу розбурхану інформаційно-знервовану добу…

Від імені правління благодійного культурно-мистецького Фонду ім. В. Луціва, редакції газети «Народна Воля» та ТРК «Надвірна щиро вітаємо пана Володимира Луціва з днем народження.

Зичимо карпатського здоров`я і творчо-мистецького довголіття. З роси і води Вам, шановний Маестро!

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!