Газета по-надвірнянськи
 

На хвилях ностальгії

8 червня 2012, 11:22 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 785 переглядів

Приємні спогади є невід’ємною частиною особистого життя кожної людини. Старі фотографії показують нам те, як все було колись, як жили люди, їхні захоплення, яку музику вони любили, як вони одягались. Ми ж просто можемо дивитися на них і порівнювати, шукати плюси та мінуси, плекати мрії про те життя або ж радіти теперішньому. Як би там не було, але нас всеодно приваблює дух минулого, його стиль, кольори, звучання. Стиль «ретро» і є тим поверненням у минуле, з якого багато чого почалося нового, неординарного, насиченого. Ретро-стиль неповторний. У ньому немає підміни понять. Ретро – це чистота звучання. Музика ретро – знайома, кохана і така дорога кожному слухачеві. Як перше кохання, як перша зустріч, як перший поцілунок. Як не забувається перше кохання, так і музика, що колись полонила серце і душу.

Сьогодні люди поважного віку у спогадах не сумують за минулим, а за справжнім. Бо саме такими були вечори культурного дозвілля надвірнянців у 60-70-ті роки минулого століття. Танцювальні майданчики у міському парку, у клубі «Нафтовик» збирали молодих людей, які під «живу» музику танцювали вальси і польки, танго і фокстроти. Сьогодні згадують музикантів, які у той час її виконували. Це Ілля Микитюк, Володимир Слюсарчук, брати Ярослав та Володимир Кочержуки, Василь Полатайко, Дмитро Скікун, Роман Кочержук та інші.

Розвиток естрадного музичного мистецтва у Надвірній значною мірою пов’язаний з ім’ям Богдана Туєшина – директора будинку культури НПЗ (пізніше ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття»). Під орудою цього енергійного, невтомного музиканта багато років працював естрадний оркестр, який став основою культурно-мистецьких заходів міста. З цим колективом пов’язані імена багатьох талановитих музикантів – Віктора Кузькіна, Володимира Бойчука, Святослава Порхунівського, Миколи Якимчука, Івана Туєшина, Романа Туєшина, братів Миколи та Андрія Туєшинів, Богдана Абрата.

Які б повороти долі не готувало нам життя, добре, що є люди, одержимі ідеєю, які прагнуть продовжувати добру справу. Таким є Богдан Абрат – музикант від Бога, людина творча і самовіддана, який у 2003 році зініціював створення естрадного оркестру при районному будинку культури і зумів згуртувати навколо себе музикантів-професіоналів, а також аматорів, закоханих у музичне мистецтво. Слова вдячності заслуговують люди, які у свій час підтримали ідею створення колективу. Це – тодішній начальник відділу культури і туризму РДА Ганна Халак та районна рада в особі голови Василя Хабайлюка. Існування будь-якого колективу неможливе без підтримки. Сьогодні оркестр відчуває її з боку керівників районної влади Володимира Калічка, Василя Поповича та міського голови Зіновія Андрійовича. Особливих слів подяки заслуговують справді творчі люди – начальник відділу культури і туризму РДА Олександр Зварчук та директор районного будинку культури Іван Романюк.

Муніципальний естрадний оркестр РБК пропагує справжнє професійне музичне мистецтво, дбає про своє творче обличчя, намагається донести до слухача кращі зразки музики, які милують серце і душу. У супроводі нашого оркестру співають провідні солісти району Ганна Макось, Ольга Молодій, Віктор Чудновський, Наталія Байдак, Світлана Павлишин. І нехай всього 9 років минуло з часу створення колективу, але вже є достатній творчий доробок, який можна сміливо винести на оцінку найприскіпливішого слухача.

Я дозволю собі назвати наш колектив «культурним оазисом», який зможе вгамувати естетичну спрагу шанувальників пристойної, душевної пісні, всіх тих, котрі мають бездоганний смак і почуття стилю.

Щоб відчути «дихання» 60-80-их минулого століття та насолодитися музикою тих часів, запрошуємо Вас на вечір музики ретро «На хвилях ностальгії», який відбудеться 10 червня 2012 р. о 17-ій год. у районному будинку культури.

Тетяна ВИШПОЛЬСЬКА,

учасниця муніципального естрадного оркестру,

директор Надвірнянської дитячої музичної школи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!