Газета по-надвірнянськи
 

Об’єднані майбутнім: опозиція обговорює програму дій з українцями

22 червня 2012, 10:58 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 664 переглядів

Євроліто-2012 принесло до України активізацію не лише спортивного життя, але й політичного. Опозиція, як і обіцяла, не зупинилася на власне партійному об’єднанні і продовжує консолідувати навколо своєї програми інтелектуальні сили країни. Обговорення програми Об’єднаної опозиції «Батьківщина» триває за участю експертів, громадських діячів, просто небайдужих українців у всіх регіонах держави.

Протягом більш ніж двох десятиріч незалежності на зустрічах політиків із українцями лунала, по суті, одна й та сама абстрактна теза: «ми за все гарне і проти усього поганого». З цим неможливо не погодитись, тому ми, українці, погоджувалися. Але після виборів виявлялося, що слово, наприклад, «покращення» влада й українці розуміють зовсім по-різному.

Проте нині опозиційні політики розмовляють з народом однією мовою. До українців, нарешті, звернулися не з недолугим «все буде гарно», а з конкретною програмою дій, яку вони можуть проаналізувати, доповнити і змінити згідно з їх особистим баченням розвитку країни.

На травневому Форумі Об’єднаної опозиції, який пройшов на Михайлівській площі в Києві та об’єднав усі опозиційні сили під егідою партії «Батьківщина», був презентований проект програми «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». Голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк та керівник центрального виборчого штабу «Батьківщини» Олександр Турчинов звернулися до українців із закликом обговорити і проаналізувати проект програми. Багатьма містами України вже пройшли «круглі столи», в ході яких експерти вносили пропозиції до програми Об’єднаної опозиції. В рамках її обговорення Арсеній Яценюк особисто зустрівся з жителями Житомирської, Донецької, Тернопільської, Одеської, Черкаської, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Івано-Франківської та інших областей країни.

Під час обговорення програми у Полтаві Арсеній Яценюк наголосив, що Об’єднана опозиція забере повноваження по боротьбі з корупцією у всіх структур, які сьогодні начебто борються з корупцією, а фактично – її очолили, і створить Національне антикорупційне бюро – незалежний орган, який перевірить статки всіх посадових осіб та їхніх родин, зокрема, й президента.

Полтавчани зауважили, що той, хто грабував країну протягом декількох років, знайде можливість грабувати її за будь-яких правил. Арсеній Яценюк відповів, що програма «Батьківщини» передбачає антикорупційну люстрацію всіх вищих державних посадових осіб: «Мова йде про перевірку статків і маєтків усіх посадових осіб і їх родин: починаючи від президента й членів уряду і закінчуючи керівником районної державної адміністрації».

В Івано-Франківщині питання підвищення пенсій та загалом соціальних стандартів більш за інші хвилювало громаду, тому обговорення програми зосередилося навколо її соціально-економічного блоку. – Ми відновимо соціальну справедливість у пенсійній системі, – наголосив Арсеній Яценюк. – Програма опозиції передбачає введення справедливого механізму нарахування пенсії: з точки зору того, скільки ти працював і скільки заробляв, а не яку посаду ти отримав.

На зустрічі з представниками громадськості Корольовського району Житомира Арсеній Яценюк заявив: «Не можна миритися з тим, що Україна має найнижчі в Європі параметри заробітної плати, що 80 відсотків українських сімей опинилися за межею бідності. Тому Об’єднана опозиція у своїй програмі визначила необхідність невідкладно внести зміни до законодавства про створення робочих місць, гарантування першого робочого місця для молоді».

На думку опозиціонерів, мінімальна заробітна плата повинна відповідати прожитковому мінімуму і становити не менш ніж 2400 гривень. Бюджетні кошти для впровадження реформ опозиція знайшла – їх отримають шляхом скорочення видатків на утримання апарату чиновників і скасування пільг для них, а також від продажу державних резиденцій та автопарків.

Остаточний варіант програми, в якому будуть враховані зауваження, пропозиції і доповнення українців, буде затверджений 30 липня на з’їзді Об’єднаної опозиції «Батьківщина». А поки що у нас є унікальний шанс стати не просто спостерігачами – вболівальниками, а й активними учасниками подій. І разом – збірною країни – створити програму майбутнього держави.

Олександр КЛИМЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!