Газета по-надвірнянськи
 

Переймалися проблемами законності, дітей і не тільки…

1 червня 2012, 11:24 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 930 переглядів

Минулого четверга, 24 травня ц. р. відбулася ХІІ сесія районної ради. Голова районної ради Василь Попович представив новопризначених у міжсесійний період: головного лікаря ЦРЛ Сергія Ємельянчука та начальника відділу агропромислового комплексу РДА Михайла Клюфінського.

* * *

Із порядку денного сесії зняли питання про ліквідацію наслідків повеней, що сталися на території району 27-28 червня та 7-8 липня 2010 р. Голова районної ради поінформував депутатів про результати звернень з приводу передачі культових споруд та придбання медичного обладнання для ЦРЛ. Останнє, як пообіцяв у відповіді на звернення очільник охорони здоров`я ОДА Микола Олінійчук, врахують при закупівлі медапаратури для області. Про відповідь Фонду Держмайна України на звернення щодо діяльності ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» читачів поінформовано у числі газети від 18 травня (№ 50-52, стор. 2). Також депутатам повідомлено, що: 12 травня у Рахові відбулося засідання Асоціації місцевого самоврядування й товариства Гуцульщина, де з-поміж іншого вирішили наступного разу зібратися в Надвірній для обговорення проведення в нашому районі чергового Гуцульського фестивалю; 6-8 червня у польському Прудніку на «Міні-Євро» гратимуть юні футболісти Надвірнянщини – з Чорного Потоку, Биткова, Ланчина та Надвірної; конкурсна комісія з проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію пам`ятника Борцям за волю України у Надвірній визначила переможцем проекту відомого архітектора, нашого краянина Василя Гурмака.

Оголошено звернення та заяви депутатів різних фракцій районної ради, в яких поруч із актуальними політичними питаннями сьогодення української держави порушуються й гострі проблеми територіальних громад Надвірнянщини. Тому ці всі оприлюднені документи депутатів районної ради Андрія Карманського, Ігоря Білогана, Михайла Іваночка, Андрія Крицького, Сергія Штогрина, Івана Забронського, Руслана Андрейчука, Богдана Кінаша, Дмитра Струка, Василя Гаврищука скерували за відповідними адресами з метою їх виконання. Серед них – і звернення голови районної ради Василя Поповича до обласних держадміністрації та ради з вимогою ініціювати перед вищими державними органами влади прискорення розв`язання питання отримання почесного звання «Мати-героїня» багатодітними жінками району.

* * *

Депутати заслухали та взяли до уваги інформації начальника РВ УМВС Романа Чекмарьова про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності райвідділу міліції, а також прокурора району Назарія Грицюка про стан законності в районі.

Загалом торік, як, зрештою, і цього року, і правоохоронці, і працівники прокуратури району в межах своїх повноважень виконували стабільно свої функції, спрямовані на захист правопорядку, законності, прав та свобод жителів району, про що систематично розповідає на своїх шпальтах часопис «Народна Воля». Криміногенна ситуація в районі під контролем, у чому відповідна заслуга і прокуратури, що координує діяльність боротьби зі злочинністю, а також реалізує організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності тощо.

Керівники районних правоохоронців та прокуратури відповіли на запитання депутатів, а також громадських лідерів Ярослава Лесюка та Богдана Мушака.

* * *

Про роботу служби у справах дітей РДА щодо дотримання і захисту прав та свобод дітей-сиріт і дітей під опікою, а також районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (РЦСССДМ) розповіли начальник служби у справах дітей РДА Марія Сметанюк та директор РЦСССДМ Тарас Рудяк.

За станом на 1 травня н. р. у районі проживає 30096 дітей, з яких на обліку служби у справах дітей РДА перебувають: 160 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; 44 дітей із 21 сім`ї, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Із початку ц. р. виявлено 12 дітей, які залишилися без піклування батьків. Шестеро із них влаштовано під опіку, піклування родичів; п`ятеро – у 2 прийомні сім`ї; одна дитина, позбавлена батьківського піклування, тимчасово перебуває в Івано-Франківському притулку для дітей. Зараз три подружні пари хочуть усиновити дітей. Із 43-х вихованців будинку дитини м. Надвірної згідно з рішенням суду усиновлено троє малят. Восьмеро облікованих службою дітей володіють житлом на праві власності, ще 132 – проживають із правом користування, 20 дітей не забезпечено ні житлом, ні майном через відсутність його у батьків, які померли чи позбавлені своїх прав.

Сьогодні у районі діє один районний центр СССДМ та 4 філії в селищах Битків, Делятин, Ланчин та у с. Пнів`ї. Соціально обстежили 540 сімей, з яких 320 перебувають на постійному обліку та контролі райцентру. П`ятеро краян працевлаштували, 65 жителям району оформили відповідні документи, 68 сімей отримали допомогу. Обліковано одну особу та 4 сім`ї, які хочуть створити прийомні сім`ї. Мобільний консультативний пункт (МКП) соціальної роботи 435 разів виїжджав на місця допомагати тим дітям, молоді та сім`ям, котрі цього потребували.

В обговоренні питання про роботу цих двох служб взяли участь голови РДА та районної ради Володимир Калічко і Василь Попович, порушивши проблеми учнів школи-інтернату в плані надання державної допомоги їхнім батькам, а також конкретної кризової сім`ї одного із населених пунктів району. Наболілі теми про роботу цих двох служб у форматі пропаганди серед учнівської молоді здорового способу життя, боротьби із поширенням алкоголізму, наркоманії та іншими асоціальними явищами в середовищі молоді краю звучали у виступах депутатів Сюзанни Дем`янчук, Тараса Будзака, Миколи Андрейчука, Ігоря Писклинця, Петра Самборського.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник підсумував, що усунути всі прогріхи й недоліки у вихованні молоді – під силу кожному. Бракує тільки волі, державницького підходу. Адже, якщо б ті структури, у чиї повноваження входить, скажімо, проводити контрольні закупки, виконували належно свої функції, то ліцензій позбавилося б чимало торгівельних закладів, де неповнолітнім продають пиво, цигарки… – Школи «обростають» барами, магазинами… Заробляють кошти на дітях, – з болем констатував Михайло Винник і закликав усіх небайдужих вживати кардинальних заходів. Бо тільки таким чином вдасться змінити ситуацію.

Загострив проблематику й голова РДА Володимир Калічко, який повідомив про виявлення на сміттєзвалищі працюючих там школярів, а також той факт, що, приміром, волонтери з різних обласних служб краще орієнтуються, доводячи, де і хто в районі розповсюджує наркотичні засоби і т. д. Тож, В. І. Калічко зауважив, що треба врахувати ці упущення й скерувати ще більше зусиль у боротьбі з негативними явищами серед молоді.

А тим часом Тарас Рудяк, відповідаючи на запитання, повідомив, що на виконання нових соціальних ініціатив Президента передбачено модернізувати соціальну службу для повного охоплення увагою держави найвразливішої категорії українців. Для цього із 1 червня в очолювану ним службу додатково вводять посади 18-ти соціальних працівників, яких до завершення цього року утримуватимуть за кошти із Держбюджету, про що в бюджетному законі внесено вже зміни (на 400 млн. грн.). Додаткову дотацію відповідно із цієї суми одержить і район. З першого погляду, ситуація із введенням соціальних працівників, начебто зрозуміла, якби не одне «але»: поки що нікому не відомі їхні конкретні функції – дійсно сприяти й допомагати соціально знедоленим, а чи інспектувати й «ревізувати» необхідність і доцільність соціальної допомоги від держави конкретним сім`ям. Це, власне, спантеличило депутатів, що зумовило голову районної ради покласти усно три жирні… Прийнято відповідне рішення із врахуванням всіх висловлених пропозицій щодо координації роботи двох служб у районі.

* * *

Із ходом виконання своїх запитів депутати мали можливість ознайомитися за допомогою інформації РДА та служб району. Коментуючи стан цих справ, заступник голови районної ради Ігор Писклинець зазначив: – Виконання депутатських запитів бажає бути кращим. Приблизно 10-15 відсотків із усіх поданих виконані. Решта – вже 2 роки або в стадії виконання, або їх дуже складно виконати. Зате від служб РДА вчасно надходять відповіді про їх виконання. Себто покращилася дисципліна відповідей, хоч їх зміст буває різний. Переважно, уточнив Ігор Писклинець, це – констатація фактів невиконання запитів або звернень, що їх органи виконавчої влади скеровують у вищестоячі.

* * *

Депутати обговорили хід виконання рішення районної ради від 28 листопада 2008 р. № 398-16/2008 «Про програму розвитку освіти Надвірнянщини на 2009-2015 роки». Програма складається із 10 підпрограм, кожна з яких охоплює стратегічні напрямки розвитку освіти, про реалізацію яких часопис «Н. В.» систематично розповідає. Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, зокрема, зауважив, що підпрограма «Дошкільна освіта» виконана на 100 відсотків, за що удостоїв усними подяками керівників органів місцевого самоврядування. Приміром, за якістю харчування дошкільнят район займає перше місце в області. Покращилась матеріально-технічна база ДНЗ, а до 2015 року здадуть в експлуатацію ще 2 таких об`єкти. Нині дошкільною освітою при необхідному 75-відсотковому рівні охоплено 62 відсотки малечі. Щодо інших проблемних питань (скажімо, шкільні автобуси і т. д.), то їх вирішують через програму соціально-економічного розвитку.

* * *

Заслухавши звіт постійної комісії районної ради мандатної, з питань депутатської діяльності, зв`язків із політичними партіями та об`єднаннями громадян, депутати дійшли висновку, що деякі з них відсутні на засіданнях комісій, сесіях райради через поважні причини. Нагадаємо, що за результатами виборів 31 жовтня 2010 р. до райради обрано 62 депутати за змішаною мажоритарно-пропорційною системою.

Члени комісії висловили стурбованість станом відві­дування окремими депутатами пленарних засідань та засідань постійних комісій. Вирішено звернутися до керівників депутатських фракцій та груп з проханням розглянути питання про виконання депутатами своїх обов`язків відповідно до Законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Також депутатам рекомендовано до відповідного терміну представити документи, що обгрунтовують поважну причину їх відсутності на сесійних та комісійних засіданнях.

* * *

Відповідно до норм чинного законодавства та постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 березня ц. р. рішенням сесії внесено зміни до рішення райради від 14 грудня 2010 р. № 2302/2010 «Про структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради». Зокрема, розділено функції заступника керівника виконавчого апарату, на посаді якого залишився Ігор Писклинець, та керуючого справами цього апарату, посаду якого обіймає Ігор Середюк.

* * *

Внесені зміни до рішення районної ради від 6 січня 2011 р. № 48-3/2011 «Про Програму «Фонд районної ради на виконання депутатських повноважень» на 2011-2015 роки» передбачають із матеріальних допомог громадянам у сумі до 1500 грн. не утримувати податок з доходів фізичних осіб. Також констатовано: кошти на виділені допомоги доходять до краян із затримкою внаслідок дефіциту фінансів у райбюджеті.

* * *

Окремими рішеннями сесії на 537059,95 грн. зменшено розмір статутного фонду КП «Теплокомуненерго» районної ради; у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст району прийнято адміністративну будівлю на майдані Шевченка, 19 (колишнє приміщення РайСЕС); на сезонний період у тимчасове безоплатне користування надано одне з приміщень на вул. Визволення, 5 районному товариству бджолярів; від орендної плати за приміщення на суму ремонтних робіт звільнено ПрАТ «Надвірнянська друкарня».

* * *

Депутати схвалили звернення районної ради до вищих органів влади виступити із законодавчою ініціативою щодо змін до чинного законодавства України в частині реформування порядку та механізму внесення рентної плати за нафту і природний газ та газовий конденсат, що видобувають в Україні, шляхом розщеплення її до бюджетів усіх рівнів.

* * *

У результаті обговорення ходу виконання рішення райради від 3 грудня 2009 р. № 533-21/2009 «Про ініціювання створення Асоціації органів місцевого самоврядування Надвірнянського округу» роботу Асоціації визнали незадовільною. Голові районної ради доручили виступати на загальних зборах Асоціації повноважним представником райради. Також вирішено обговорити питання про подальшу діяльність цієї Асоціації на скликаних зборах. Як відомо, завданням Асоціації було (та й залишається) залучити інвесторів для побудови сміттєпереробного заводу або хоча б нового полігону для ТПВ, чого зробити не вдалося впродовж цих років. А тим часом ситуація лишається вкрай напруженою. Із 1 липня н. р. сміттєзвалище в Надвірній припиняє приймати сміття з усіх населених пунктів району, повідомив на сесії міський голова Зіновій Андрійович.

* * *

Затверджено Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2016 роки». Координатор виконання заходів Програми – управління будівництва, архітектури та ЖКГ РДА. Встановлено, що бюджетні призначення для її реалізації передбачають щорічно при формуванні місцевих бюджетів та інших джерел фінансування.

Затверджено із внесеними змінами Положення про управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району. Схвалено звернення до уряду з приводу берегоукріплення р. Бистриця в Назавизові (див. «Н. В.» № 50-52 від 18 травня ц. р.).

* * *

Прийнято конкретні рішення стосовно цілої низки районних цільових програм та внесено відповідні зміни до рішень щодо їх виконання.

* * *

Внесено зміни до рішення районної ради від 5 січня ц. р. № 201-10/2012 «Про районний бюджет на 2012 рік», що стосується скерування субвенцій із Державного, обласного і місцевих бюджетів.

* * *

Затверджено звіт про виконання районного бюджету за І квартал ц. р. Надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 102373,4 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного бюджету – 92698,9 тис. грн. Надходження перевищення доходів над видатками з бюджетів м. Надвірної, сіл Пнів та Пасічна виконано на 60,5 відсотків і становить 349,9 тис. грн.

Видатків загального та спеціального фондів районного бюджетів переведено в сумі 107332,1 тис. грн., що складає 91,6 % до призначень на І квартал ц. р., у т. ч. по загальному фонду – 106407,8 тис. грн. (91,4%), спеціальному – 924,3 тис. грн. (122,4 %).

Основну питому вагу в загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами тепло-, енергоносії та інші захищені статті бюджету – 98, 2 % (104444,2 тис. грн.).

Аналізуючи фінансову ситуацію в районі, начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк зазначив: – На сьогодні районові на захищені статті бюджету (зарплату й енергоносії) додатково потрібно 26 млн. грн., з відповідним листом про що звернулися до фінуправління ОДА.

Невиконання бюджету неминуче, оскільки 4 підприємства району не сплачують податок із доходів фізичних осіб, негативно впливають втрати в роботі ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», НГВУ. До того ж, після першого кварталу завершується виплата коштів працівникам «Нафтохіміка…», яких скоротили. На зарплату освітянам не вистачає 8 млн. грн., районній медицині (з усіма відрахуваннями) – 5 млн. грн., культурі – 1,5 млн. грн., констатував М. В. Обідняк. Ситуацію, що прогнозують, дещо пом`якшив голова РДА Володимир Калічко, повідомивши, що область уже отримала 47 млн. грн. дотації із Держбюджету і за результатами перегляду виконання бюджету за І півріччя частину цих коштів скерують у район. Крім того, влада району в черговий раз готує листи до ПАТ «Укрнафта» з вимогою зареєструвати підприємства на території Надвірнянщини.

За матеріалами ХІІ сесії

підготувала

Леся ДУТЧАК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!