Газета по-надвірнянськи
 

Програма іпотечного кредитування

8 червня 2012, 11:08 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 700 переглядів

Умови кредитування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 343

ВИМОГИ ДО ОБ’ЄКТІВ

1) квартири в об’єктах незавершеного будівництва або не реалізовані замовниками квартири в об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2009 р.;

2) загальна площа квартир не більше40 кв. мна одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та не більше58 кв. мна сім’ю з трьох і більше осіб (може бути перевищена без часткової компенсації не більш як на 25 %);

3) вартість житла (може бути перевищена без часткової компенсації не більш як на 25 %):

5000 грн. за1 кв. м– для міста Івано-Франківськ;

4000 грн. за1 кв. м– для інших населених пунктів.

ВИМОГИ ДО ПОЗИЧАЛЬНИКІВ

1) громадянин, який потребує покращення житлових умов відповідно до частини першої ст. 34 Житлового кодексу Української РСР; 2) відповідність вимогам банку до позичальників; 3) щомісячний платіж за кредитним договором з урахуванням часткової компенсації процентів на момент отримання кредиту не повинен перевищувати 40 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, який проживає разом з позичальником; 4) середньомісячний грошовий дохід позичальника і членів його сім’ї не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату; 5) дотримання вимог законодавства щодо захисту житлових прав і майнових інтересів дітей; 6) подання щороку податкової декларації; 7) реєстрація місця проживання позичальника і членів його сім’ї за адресою придбаного житла; 8) придбане житло є основним місцем проживання позичальника і членів його сім’ї та не може бути передане в найм (оренду).

ВИМОГИ ДО КРЕДИТІВ

1) надання кредиту в гривнях; 2) строк кредитування – до 15 років; 3) процентна ставка не перевищує 16 процентів річних; 4) обов’язковий власний внесок не перевищує 25 відсотків вартості житла (за бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. У якості першого внеску можуть зараховуватися кошти, сплачені позичальником за перевищення граничної ціни і вартості квартири); 5) укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, який проживає разом з позичальником.

ГРОМАДЯНИ:

1) звертаються до районної державної адміністрації (управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства ), розпорядника коштів нижчого рівня або до банків за необхідною інформацією; 2) обирають квартиру з визначеного переліку; 3) звертаються до банків та подають необхідні документи з метою отримання кредиту, укладають кредитний договір; 4) укладають договори з розпорядниками коштів нижчого рівня та банками про надання часткової компенсації; 5) укладають договори із забудовниками про придбання житла або майнових прав на нього в об’єктах незавершеного будівництва; 6) здійснюють щомісячні платежі за іпотечним договором; 7) отримують часткову компенсацію частини сплачених процентів.

«ЄДИНЕ ВІКНО» – ЦЕНТР ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ

адреса: м. Надвірна майдан Шевченка, 33, районна державна адміністрація (управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства) кабінет № 50; тел. 2-30-26.

Лідія ЗАХАРКО,

начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!