Газета по-надвірнянськи
 

Сергій ЄМЕЛЬЯНЧУК: «…І щоб перед медиком знімали капелюха, як колись»

15 червня 2012, 10:21 | Рубрика: Здоров`я, Свята Версія для друку Версія для друку 1,149 переглядів

Так уже складається впродовж останніх років, що керівництво районної медицини змінюється не рідше, ніж самі очільники в профільному міністерстві…

Ось і цьогорічне професійне свято чисельний загід медиків Надвірнянщини зустрічатиме з новим молодим і енергійним головним лікарем центральної районної лікарні. Які амбітні плани ставить перед собою й очолюваним колективом Сергій Васильович ЄМЕЛЬЯНЧУК – про це та ще чимало цікавого – у нашій розмові.

– Програма мінімум – зберегти те, що маємо зараз, – зазначив С. В. Ємельянчук. – Програма максимум – примножити це все. Ми не можемо нині вже обійтися без комп`ютерного томографа, сучасного рентгенологічного обладнання, по-сучасному оснащеного пологового будинку.

Уже є попередні домовленості з приватною фірмою, що займеться постачанням для нас комп`ютерного томографа, оскільки з бюджету не маємо можливості придбати це обладнання. А підприємці, котрі встановлять його, надаватимуть послуги частково платні і безкоштовно – для певної квоти пільгової категорії жителів району, у т. ч. і в розрізі невідкладної медичної (ургентної) допомоги. Встановили довгоочікуваний рентгенапарат, залишилось довезти оцифровувач. Тому до Дня медика відкрити не встигнемо. У пологовий будинок перенесли гінекологічне відділення. А уже з наступного тижня розпочинаємо ремонтні роботи на другому поверсі ЦРЛ для встановлення хроніодіалізу.

До самої ідеї встановлення в районі апарату «штучна нирка» краяни відносяться дуже скептично, бо вже мають гіркий досвід із попередніх років

– Цього разу апарат «штучна нирка» у Надвірній буде. Його ми одержимо за кошти обласного бюджету. Для цього на ремонт приміщення районна рада уже виділила 256 тис. грн. Прийом перших пацієнтів плануємо розпочати у другій половині вересня. За домовленістю з обласним центром хроніодіалізу, там готуватимуть первинних хворих (тобто проводитимуть певні хірургічні втручання, що вимагається на першому етапі). І поступово додаватимуть нам по 1-2 пацієнтів на тиждень (у залежності від того, як наш персонал набиратиметься досвіду). Медики повинні навчитися перед цим користуватися новим обладнанням на відповідних курсах. За станом на сьогодні процедурі гемодіалізу (штучного очищення крові) підлягають 24 жителі району із хронічною нирковою недостатністю та 7 – із Яремчанщини, оскільки їм буде зручніше проходити цю процедуру в нашому районі, ніж їхати тричі на тиждень до Івано-Франківська.

Діаліз проводитимуть безкоштовно за рахунок коштів з обласного (на медикаменти для обслуговування діалізу) та з районного бюджету (для забезпечення розхідними матеріалами).

Набиратимете нових спеціалістів у відділ гемодіалізу?

– Я точно знаю, що в центрі хроніодіалізу працюватимуть молоді енергійні люди, яким під силу освоїти новітні сучасні технології.

Сергію Васильовичу, уже не перший рік тягнеться шлейф ремонтних робіт у пологовому будинку міста.

– Ми продовжуємо його реконструювати, на що з обласного бюджету в нинішньому році виділили півмільйона гривень. Уже відремонтували 2/3 площі пологового. Залишилося не так багато, проте через брак фінансування ніяк не наздоженемо ці ремонтні роботи.

Хочу додати, що ми беремо участь в українсько-швейцарській програмі «Здоров`я матері й дитини». Тому намагаємося, як кажуть, йти в ногу з часом, створюючи для породіль та новонароджених комфортні умови перебування, максимально наближені до домашніх, впроваджуючи, приміром, і сучасні методи ведення пологів. У нас уже практикують пологи у максимально фізіологічній для породіллі позі.

Яке остаточне місце, Сергію Васильовичу, займе центральна райлікарня у процесі реформування медичної галузі?

– Сподіваємося, що станемо госпітальною базою. Але для цього нам треба зробити цілу низку кроків, щоб надавати адекватну цивілізовану медичну допомогу. Тобто повинно бути те обладнання, про що ми розмовляли на початку. У Надвірній, на базі нашої ЦРЛ мали б створити госпітальний округ, де стаціонарно надаватимуть спеціалізовану допомогу на вторинному рівні. Як відомо, у результаті реформування невідкладну меддопомогу спільно зі структурами МНС надаватимуть за єдиним номером, первинну – створені центри первинної медико-санітарної допомоги завдяки об`єднанню фельдшерсько-акушерських пунктів та лікарських амбулаторій.

І немає значення які ще райони ввійдуть до нашого округу. Важливо, щоб він був створений саме на базі ЦРЛ.

А що, можливо протилежне?

– Теоретично – так. Якщо не матимемо належної матеріально-технічної бази.

Які думки принесли Вам перші місяці на посаді?

– Це – важка робота, але хтось повинен її виконувати. А по-друге, якщо все робити з любов`ю, у спокої, то виходить набагато краще. Є багато речей, зроблених досить непогано. Просто не варто «валити» все, що є. Бо якщо розвалимо хоч цеглинку фундаменту, що вже є, то ніколи не зможемо розбудувати… Зрештою, нам так гостро сьогодні бракує взаємності у стосунках між медиком і пацієнтом. Адже й одні, і другі – звичайні люди, яких об`єднують нинішні соціально-економічні негаразди. Зараз важливо повернути довіру людини до працівників медичної галузі. Таку, як колись: коли перед лікарем знімали капелюха…

То з яким настроєм зустрічаєте своє професійне свято?

– З оптимізмом, що реформи вдасться провести, бо далі «зависати» у такому стані неможливо. Зичу і краянам, і своїм колегм, передусім, здоров`я, доброзичливості і взаємності у стосунках.

 Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!