Газета по-надвірнянськи
 

Шановні жителі Надвірнянщини!

1 червня 2012, 11:04 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 744 переглядів

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей.

Це особливий день не лише для маленьких громадян нашої держави, а й нагадування суспільству про його відповідальність за виховання та захист підростаючого покоління.

Турбота про кожну дитину, захист її прав, створення гідних умов для її повноцінного розвитку – обов’язок усіх дорослих. Тому саме захист прав дитини є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи. Ми підтримуємо дітей, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, а також у державних закладах, намагаємося формувати в них почуття приналежності до єдиної родини українців.

Висловлюємо слова щирої вдячності всім, хто своєю працею, громадською діяльністю сприяє становленню юного покоління, хто захищає права дітей, забезпечує їх сімейне виховання, крок за кроком готує до дорослого життя.

Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук – це те, задля чого ми живемо на землі. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним, захищати дітей від гіркоти ранніх розчарувань, оточувати їх турботою та увагою, особливо тих, які залишилися без батьківського піклування, зігрівати їх родинним теплом і любов’ю – святий обов’язок усього суспільства, держави, кожного з нас.

Найкращою гарантією забезпечення сприятливих умов для виховання та розвитку дитини є об’єднання зусиль влади і громади навколо проблем дитинства.

Від усього серця бажаємо усім, хто не байдужий до дітей та їхніх проблем, міцного здоров’я, щастя, добробуту, здійснення задумів та мрій. Нехай щедрість та милосердя примножуються з кожним днем заради дітей, заради майбутнього України. Зі святом Вас!

Володимир КАЛІЧКО,

голова районної державної адміністрації.

Марія СМЕТАНЮК,

начальник служби у справах дітей РДА.

Для дітей з особливими потребами

На обліку у відділі освіти РДА перебуває 248 дітей–інвалідів, з них 106 навчаються за індивідуальною формою навчання. У загальноосвітніх закладах соціально-психологічний супровід дітей з особливими потребами здійснюють практичні психологи та соціальні педагоги.

При методичному центрі відділу освіти РДА працює із 2 січня 2011 р. районна психолого-медико-педагогічна консультація, яка є державною діагностично-корекційною структурою. Основні її напрямки роботи – створення банку даних про дітей з особливими потребами, діагностичне обстеження дітей, які потребують корекції фізичного та ( або) розумового розвитку, віком до 18 років. У складі комісії працюють лікар-невролог Яцишин Н. Я., дитячий психіатр Антонович І. О., практичний психолог Лабенська Л. Я. та логопед логопедичного пункту Типусяк Х. В. Завідує ПМПК методист інформаційно-методичного центру Г. М. Винник. Члени комісії проводять діагностичне обстеження дітей та підлітків віком від 3 до 18 років із метою визначення особливостей розвитку, встановлення діагнозів та підбору адекватних умов навчання і виховання.

У 2011-2012 рр. на 9 засіданнях ПМПК обстежили 86 дітей дошкільного та шкільного віку. Консультанти надають індивідуально-діагностичну допомогу дітям із вадами у психофізичному розвитку та добирають відповідні навчально-корекційні програми: індивідуальні навчання за програмою інтенсивної педагогічної корекції, спецшколи, загальноосвітньої школи, а також влаштування у групу для дітей із вадами мовлення. Обстежують дітей у присутності батьків або осіб, які їх замінюють. Консультують також батьків, педагогів, медичних працівників із питань навчання, виховання, соціальної адаптації та інтеграції у суспільне життя дітей із відхиленнями у психофізичному розвитку, їхньої соціально-трудової адаптації та інтеграції у суспільне життя, надають рекомендації про направлення дітей до спеціальних дошкільних, загальноосвітніх навчальних, лікувально-профілактичних закладів, навчально-реабілітаційних центрів.

Районна психолого-медико-педагогічна консультація спів­працює з лікувальними закладами, дитячою поліклінікою, відділом у справах сім`ї, молоді та спорту, управлінням праці і соціального захисту населення, районним центром практичної психології та соціальної роботи, логопедичним пунктом, проводить просвітницьку роботу серед жителів району.

Галина ВИННИК,

методист інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА.

Піклуємось про дітей-інвалідів

За інформацією управління праці та соціального захисту населення РДА на обліку перебувають 523 дітей-інвалідів, яким протягом 4 місяців ц. р. нарахували та виплатили 2567 тис. грн. державної соціальної допомоги.

На обліку також 14 сімей з дітьми-інвалідами по зору, яким надають пільги на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок коштів місцевого бюджету. На 1 травня ц. р. дітям-інвалідам району видано засоби реабілітації: ходунки – 2 шт.; стілець спеціальний – 1 шт.; направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами – 10 шт.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!