Газета по-надвірнянськи
 

Шановні жителі району!

22 червня 2012, 10:56 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 712 переглядів

Купання та плавання – хороший, корисний і активний відпочинок, який сприяє зміцненню організму, підвищує його опір до шкідливих впливів навколишнього середовища, запобігає простудним захворюванням. Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачливим, але вона може завдати багато прикрих неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є: купання в необладнаних, неперевірених місцях і там, де купання заборонено; купання в нетверезому стані; пустощі на воді; купання дітей без нагляду дорослих.

Ще раз нагадуємо основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватися під час відпочинку на воді: купайтеся при температурі повітря +25°С, а води – +17, +19°С тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях; за відсутності пляжу, вибирайте чистий пологий берег, попередньо виясніть чи немає на дні коряк, гострого каміння, ям. Засмічене і нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців. Не купайтеся відразу після прийому їжі та в нетверезому стані. Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити у воду не радимо.

Під час купання заходіть у воду обережно, на неглибокому місці; не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хв. Не переривайте купання частими виходами із води і не стійте мокрими на вітрі. При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега. Потрапивши у вир, не розгублюйтесь: наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком у бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Ігор ПАНЬКОВ,

начальник районного відділу Держтехногенбезпеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!