Газета по-надвірнянськи
 

Стиль засідання колегії – демократичний

1 червня 2012, 11:13 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 821 переглядів

Так позитивно відгукнувся заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Ковальчук про засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 29 травня ц. р. під керівництвом голови РДА Володимира Калічка з участю голови районної ради Василя Поповича.

Порядок денний колегії першим передбачав розгляд діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства під час опалювального періоду 2011-2012 років та завдання із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років. Доповідала з цього питання начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко, охарактеризувавши ситуацію у кожному із комунальних підприємств цього комплексу. Проте, не всі їхні керівники прибули на засідання колегії. Тому за пропозицією голови РДА розгляд цього питання перенесли на наступну колегію. Хоч опалювальний сезон пройшов без особливих збоїв, зима цьогоріч нагадала, що до морозів необхідно готуватися завчасно і дуже відповідально.

Зелена: приклад для наслідування

Зеленський сільський голова Віталій Хопта змістовно поінформував про роботу виконкому сільської ради щодо соціально-економічного та культурного розвитку населеного пункту.

Основним видом виробничої діяльності на території ради є лісозаготівля та деревообробка. Тут розміщено 26 лісопильних виробництв. Лісогосподарську, дослідницьку та природоохоронну діяльність проводять ДП «Надвірнянське лісове господарство», УКР НДІ гірського лісівництва та природний заповідник «Горгани», а видобуток нафти і газу – НГВУ «Надвірнанафтогаз».

На території ради функціонують чотири школи, ДНЗ «Журавлик», лікарська амбулаторія, стоматологічний кабінет, аптека, чотири культових споруди, два будинки культури, клуб, три бібліотеки, поштове відділення, 23 заклади торгівлі, перукарня, швейна майстерня.

Сільський очільник охарактеризував співпрацю майже з усіма цими закладами, а також із громадою. Саме завдяки взаєморозумінню і взаємодопомозі вдалося: спільно з благодійною організацією «Християнська місія» з Івано-Франківська оновити медобладнання; придбати 150 крісел і частково замінити двері та вікна у Зеленському будинку культури; відремонтувати дитсадок, автозупинки; за кошти громади збудувати сільський стадіон (25 тис. грн.); перекрити дах будинку вчителів, розпочати ремонт адмінбудинку, закупити контейнери для твердих побутових відходів, у т. ч. для роздільного збору сміття, виготовити проект на вуличне освітлення та ін.

Серед окреслених проблем: ремонт доріг, берегоукріплення річок, розчищення потічків, благоустрій, завершення інвентаризації землі, коригування ген­планів забудови сіл Зелена, Черник та Максимець, реконструкція клубу у Чернику, капремонт ФАПів у Чернику та Максимці, відкриття двох додаткових груп у ДНЗ, облаштування спортмайданчиків в освітніх закладах, встановлення системи опалення у будинку культури й адмінприміщенні та її реконструкція у Максимецькій ЗОШ І-ІІ ст., капітальний ремонт будинку культури тощо.

Для вирішення назрілих проблем потрібні і кошти, і щоденна праця, і вміння її організувати. Керівники районної влади похвально оцінили роботу сільського голови, відзначивши його ініціативність і якраз вміння працювати із громадою. А де спільна праця – там і результат.

Убезпечити відпочинок на воді

Начальник районного відділу Управління МНС України в Івано-Франківській області Роман Плитус нагадав, що торік в Україні загинули 1794 особи на водних об`єктах і зазначив, що місцеві органи виконавчої влади відповідно до своїх повноважень щороку перед початком літнього сезону зобов`язані визначити на картах-схемах земельні ділянки та водний простір, придатні для організації планів занять водними видами спорту тощо.

Для обліку водних об`єктів прийнято розпорядження голови РДА «Про план заходів із профілактики травматизму невиробничого характеру на території району у 2012 р.», в якому визначено перереєстрацію водойм і закріплення їх за підприємствами, установами та переукладання угод із орендарями водних об`єктів. Усі пункти розпорядження необхідні для виконання, щоб не допустити загибелі і травмування людей на водних об`єктах.

Літо – пора оздоровлювати дітей

Про те, як планують у районі забезпечити організований відпочинок та оздоровлення дітей у літній період ц. р., довів до відома присутніх начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту РДА Тарас Вінтоняк, який констатував, що на теренах Надвірнянщини проживають 15433 дітей шкільного віку, з них 14347 навчаються у школах району. Якщо виникла невелика дискусія щодо «відсоткового» дитячого оздоровлення, то поза сумнівом залишилась необхідність зробити все можливе, щоб школярі набралися сил і здоров`я під час канікул для навчання у наступному навчальному році. Для цього залучатимуть кошти для організації пришкільних таборів.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності планує направити 340 дітей в оздоровчі табори.

На оздоровлення дітей у районі заплановано 455 тис. грн. бюджетних коштів. Планують оздоровчі дитячі поїздки до тих областей, з яких школярі відпочивали у нас узимку. У 4 школах району призупинено навчання у зв`язку з епідемією кору. Тут поки що не буде відпочинкових таборів. При покращенні санепідеміологічної ситуації (з липня) проводитимуть наметові табори.

Обговорили також пропозиції облаштування стаціонарних таборів, акцентували не тільки на кількості, а й якості відпочинку та безпеки дітей.

* * *

Не менш актуальними для обговорення стали інформації головного лікаря ЦРЛ Сергія Ємельянчука про хід виконання у районі загальнодержавної програми «Цукровий діабет» на 2011-2015 роки та начальника райуправління юстиції Юрія Ільківа про стан додержання законодавства, спрямованого на боротьбу із корупцією.

Усі інформації взяті до уваги. Прийняті колегіальні рішення.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!