Газета по-надвірнянськи
 

Творчі зустрічі з Галиною Христан

22 червня 2012, 11:00 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 900 переглядів

Як ми уже інформували, нещодавно зустріла свій ювілейний день народження славна наша краянка, член літературної студії «Бистрінь», член Національної спілки письменників України, Лауреат Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири, районної премії ім. Надії Попович новелістка Галина Христан із Саджавки.

Галина Христан отримує спільну грамоту обласної ради і ОДА

З цієї нагоди відбувся цикл творчих зустрічей з ювіляркою. Зокрема, у Прикарпатський літературний музей прибула делегація літстудійців «Бистріні» з Надвірнянщини на приємне дійство – вшанування ювілярки – авторки п’яти книг Галини Христан. Привітати Галину Петрівну прийшли заступник начальника управління культури Василь Тимків, голова обласної організації НСПУ Євген Баран, академік Володимир Качкан, депутат обласної ради, секретар облорганізації спілки Ярослав Ткачівський, письменники Неоніла Стефурак, Олександр Смоляк, Василь Бабій, Іван Гаврилович, Леся Пилип`юк-Диркавець. Теплі, щирі вітання від них, Нестора Чира, Марти Кушнерчук зворушили ювілярку. Видавець Василь Вітенко прийшов з подарунком – пакунком із новою, щойно виданою п`ятою книгою Галини «Вірність». Дійство продовжилось у будинку обласної спілки письменників. Євген Баран презентував «святая святих» письменників Прикарпаття, відбулась розмова за «круглим столом», під час якої творчість Галини Христан високо оцінили колеги та продовжили віншування на її честь.

Галина Петрівна вважає, що «щастя – це коли друзів багато і є повага від людей». То ж можна стверджувати, що вона – людина щаслива!

У Гаврилівській бібліотеці-філії також відбулась зустріч із новелісткою. – Завжди усміхнена, привітна, сучасна і трохи іронічна, – так представила присутнім ювілярку завідувач філії Марія Глинчак та ознайомила з її творчим доробком. Галина Петрівна розповіла про себе, творчі плани, читала нові новели, спілкувалась із шанувальниками своєї творчості. Вокальний ансамбль дівчат будинку культури під орудою Лесі Гайдаш подарували Галині Христан та усім присутнім кілька чудових українських пісень. Зустріч справила гарне, незабутнє враження для обох сторін.

Не менш змістовним, емоційним і зворушливим став творчий вечір Галини Христан в юнацькій бібліотеці у Надвірній з участю колег-бібліотекарів району, літстудійців і багатьох шанувальників її таланту.

Заступник начальника відділу культури і туризму РДА Ольга Багрійчук вручила ювілярці грамоту райдержадміністрації та районної ради.

Ведуча Раїса Грушецька ознайомила із життєвою і літературною біографією шанованої у широких колах саджавчанки, прочитала декілька уривків з її новел. Читала свої твори й ювілярка.

А ще приймала щирі вітання від керівника літературної студії «Бистрінь» Нестора Чира, директора централізованої бібліотечної системи Марти Кушнерчук, колег по перу Романа Киселюка, Любові Василик, Ганни Попович, друзів-бібліотекарів. Музичними подарунками порадував і розчулив до сліз улюбленою піснею «Два кольори» Віктор Чудновський.

Знавець і поціновувач творчості Галини Христан Нестор Чир влучно назвав її народною письменницею, бо живе вона повсякденням народу і творить для нього, для нас усіх. Пам`ятаємо й слова поетеси Богдани Ковалюк, адресовані Галині Петрівні: – Як добре, що на цьому світі незахищеності й ілюзій ще є такі витончено прості, ясно правдиві і життєво чисті люди, котрі можуть поділити сумній Землі півсерця…

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!