Газета по-надвірнянськи
 

У Гвозді вшанували борців за волю України

8 червня 2012, 11:26 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 986 переглядів

3 червня, у День Зіслання Святого Духа, у селі Гвізд відбулася поминальна панахида за тими, хто віддав своє життя за волю України.

Біля символічної могили, що на початку села, люди віддали шану борцям за волю України. Тут також є пам’ятна таблиця, де вписані імена жителів села Гвізд, які загинули у бою, були закатовані у тюрмах, не повернулись із заслання тощо. Перелік, який налічує більше ста імен, за словами старожилів, далеко не повний, тому його варто продовжувати.

– Ми не знаємо більшості людей, імена яких вписані на цій меморіальній таблиці, однак пам’ятаємо про їхній подвиг, адже саме їм завдячуємо незалежністю нашої держави та Церкви. Тому ми не маємо права забувати людей, які поклали своє життя за волю України, – зазначив під час поминальної панахиди парох Церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Гвізд о. Іван (УГКЦ).

Сільський голова Гвозда Василь Половко, зокрема, підкреслив: «Ці люди вибороли для нас незалежність. Нашому поколінню випала честь юридично задекларувати суверенність держави – дякуючи Богові, нам це вдалось. Однак сьогодні час діяти, час кожному взяти на себе відповідальність за свою країну і не чекати доки хтось замість нас будуватиме державу. Маленькими кроками, власною відповідальністю та мотивацією ми можемо робити Україну кращою, міцнішою та могутнішою».

Додамо, що у Гвозді на Свято Пресвятої Трійці біля символічної могили щороку традиційно за участі громади села відбувається поминальна панахида за тими, хто поклав своє життя на вівтар незалежності.

Вероніка САВРУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!