Газета по-надвірнянськи
 

Від фіскального органу – до сервісної служби

15 червня 2012, 10:19 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,104 переглядів

Нещодавно у Києві відбувся Перший загальнонаціональний форум працівників органів Державної податкової служби України, на якому Голова ДПС України Олександр Клименко визначив стратегічний напрямок розвитку податкової служби країни – перехід від фіскального органу до сервісної служби.

Про цю трансформацію детально розповів під час прес-конференції для районних ЗМІ начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь ГНАТЮК:

– Під час форуму, участь у якому взяли представники податкових органів усіх регіонів України, включаючи районні ланки, наголошено на неприпустимості посилення тиску на бізнес з боку державних органів, необхідності впровадження нових принципів у взаємовідносинах податківців та платників податків. А саме:  ми повинні розуміти потреби наших клієнтів, поважати та цінувати їх; довіряти нашим клієнтам; допомагати у разі необхідності, але невпинно відстежувати тих, котрі порушують податкове законодавство.

Платники як наші клієнти мають право на високоякісний сервіс. Для цього ми у Надвірній оновили Центр обслуговування платників податків. Це дозволить підняти на якісно новий рівень виконання податкових процедур, розширити спектр послуг для платників податків. Саме через Центри ми зробили крок назустріч платникам податків у забезпеченні високого рівня їх обслуговування.

Ведучи мову про трансформацію у сервісну службу, важливо забезпечувати також комунікацію з інститутами громадянського суспільства, ЗМІ, найбільшими платниками податків, щоб доносити їм інформацію про застосування податкового законодавства, пріоритети діяльності податкової служби, а основне – забезпечити постійний зворотній зв’язок із бізнесом. Податківці хочуть чути бізнес, його проблеми – це проблеми податкової служби та вказівка до дій щодо їх вирішення. Прикладом цього є Громадська рада при ДПІ у районі – реально діючий орган, на засіданнях якого представники бізнесу та громадських організацій мають можливість порушити будь-яку проблему та поставити навіть незручні запитання. Про проблемні питання, вирішення яких належить до компетенції ДПС України чи потребують внесення змін до чинного законодавства, обов’язково інформуємо ДПС області.

Податковим кодексом України визначено обов`язковість подання звітності в електронному вигляді. Неодноразово на семінарах, на засіданнях «круглого столу», зустрічах із приватними структурами суб’єкти господарювання обговорювали високу вартість т. зв. електронних ключів, необхідних при поданні електронної звітності. Як наслідок – відкриття Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, який надає послуги електронного цифрового підпису підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам із можливістю безкоштовної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів.

Днями розпочало роботу Представництво Центру в нашій області у приміщенні ДПС у м. Івано-Франківську.

Платникам податків у районах спростили процедуру видачі ключів. Вони подають всі документи, необхідні для отримання ключів, до ДПІ у Надвірнянському районі, після чого наші працівники скерують їх до Представництва в області. Платники самі забиратимуть посилені сертифікати відкритих ключів в Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Представники малого бізнесу позитивно відгукуються про введення мораторію на фактичні перевірки, який, нагадую, триває другий рік поспіль. Нещодавно ДПС України прийняла рішення про його продовження до кінця цього року. Нині проводимо лише планові перевірки, для яких відбираємо тільки ті підприємства, в яких наявні ризики ухилення від оподаткування. Зменшено податкове втручання у господарську діяльність сумлінних платників. Загалом за січень-травень ми провели сім планових перевірок, торік – 11.

Цьогоріч до бюджетів усіх рівнів донараховано узгоджених податкових зобов’язань на 881,4 тис. грн.

Також позитивом для бізнесу є мораторій на застосування штрафних санкцій до платників єдиного податку за порушення, допущені з 1 січня по 31 грудня 2012 р. при заповненні податкових декларацій, а також при порушенні порядку розрахунку податкових зобов’язань.

Зміни до Податкового кодексу, нещодавно внесені законодавцем, передбачають також мораторій на застосування адмінстягнень до платників єдиного податку у вигляді штрафу за неправильність заповнення книг обліку доходів і витрат із 1 січня по 31 грудня 2012-го.

Усі заходи органів ДПС області щодо створення сприятливих умов для забезпечення добровільної сплати податків та руйнування схем ухилення від оподаткування дали змогу отримати позитивні показники наповнення державної скарбниці. За  5 місяців п. р. податкова інспекція району у співпраці із платниками податків забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів майже 179 млн. грн., зокрема, до державного бюджету надійшло 135,7 млн. грн., до місцевого – 43,3 млн. грн.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!