Газета по-надвірнянськи
 

Влада і Об’єднана опозиція звернулися до українців різними мовами

1 червня 2012, 10:50 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 653 переглядів

Цього тижня стало остаточно зрозуміло, з чим йде до виборців Об’єднана опозиція, а з чим партія влади. Свої шляхи вони розпочали у вкрай різний спосіб: Партія регіонів – повернувши на політичну сцену сумнозвісне мовне питання, а Об’єднана опозиція – розпочавши обговорення своєї програми з експертами та громадою з різних регіонів країни.

Болюче мовне питання

В Україні дійсно назріло важливе мовне питання і воно формулюється так: Чи почне влада розмовляти із суспільством «людською» мовою, чи продовжуватиме монолог мовою владною?

Лексикон мови влади вкрай бідний і має дуже мало спільного із нашим повсякденним життям. Як, наприклад, мовне питання.

А от справжня мова – чи то українська, чи то російська, чи кримськотатарська – це та, якою ми висловлюємо наші реальні турботи: Чи зможуть наші старші люди купити продукти на свою пенсію? Чи не закриють школу, до якої ходять наші діти? Чи зможу я без хабарів оформити документи, скласти іспит, отримати права, розпочати свій бізнес?

Ось насправді болюча проблема в державі: дві мови – влади і людей, між якими прірва.

Мова влади

Під час засідання Верховної Ради 24 травня депутати від Партії регіонів ініціювали розгляд проекту закону «Про засади державної мовної політики», намагаючись реанімувати в Україні мовне питання.

Об’єднана опозиція розцінила цей крок влади як початок передвиборчої кампанії Партії регіонів. «Вони використовують тему введення другої державної мови як інструмент передвиборчої боротьби», – заявив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк, перебуваючи в Донецьку, під час обговорення з мешканцями області програми Об’єднаної опозиції.

За його словами, мовний закон – це спроба президента Януковича мобілізувати свій електорат напередодні виборів 2012 року, адже партія влади боїться програти парламентські перегони. Яценюк переконаний, що Партія регіонів і президент намагаються цим відвернути увагу від основного: зарплат, пенсій, роботи, освіти – від того, що турбує сьогодні українців.

Наступного ж дня слова Арсенія Яценюка підтвердились соціологічними дослідженнями Research&Branding Group, які оприлюднила газета «Дзеркало тижня». Згідно з ними Об’єднана опозиція має значно більше прихильників, а рейтинг Партії регіонів падає. Але, зазначає видання, «позитивне» вирішення мовного питання поверне Партії регіонів 5% голосів.

Тож стратегію, яку обрала провладна партія, не важко розгадати: боротися за втрачений рейтинг будь-якою ціною. І якщо за владу треба буде заплатити розпалюванням міжнаціональної ворожнечі, то вони на це здатні, що вже довели у парламенті 24 травня.

Мова людей

У той же час, Об’єднана опозиція йде своїм шляхом. На Форумі, який пройшов на Михайлівській площі в Києві, презентували проект програми дій опозиції «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». Відразу ж Об’єднана опозиція оголосила всеукраїнське обговорення програми. В рамках цього обговорення лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк зустрічається з людьми по всіх регіонах України, а також розпочалися «круглі столи» з обговорення програми з експертами. За результатами всенародного обговорення опозиція має сформувати остаточний варіант програми і представити його на з’їзді 30 липня.

28 травня Об’єднана опозиція провела «круглий стіл» у Києві для обговорення своєї програми з провідними експертами країни. Головна мета програми, за словами опозиціонерів, подолати тотальну несправедливість у країні. На їхню думку, Україні не дають розвиватися дві найбільші українські проблеми – корупція і монополія: «В Україні зараз вже не корупція, бо корупція – це коли крадуть 10%. Сьогодні в Україні грабіж», – сказав Арсеній Яценюк.

Об’єднана опозиція пропонує створити Національне антикорупційне бюро – незалежний орган, який перевірить статки всіх посадових осіб та їхніх родин, зокрема й президента.

Одним із ключових блоків програми є соціально-економічний. «На пенсію 860 грн не може прожити жодна людина, і дискусії про те, чи треба піднімати соціально-економічні стандарти, в нашій країні не може існувати», – наголосив Арсеній Яценюк.

«Ми усвідомлюємо, що це програма, яку ми будемо реалізовувати тривалий час. Але це наше бачення країни. Ми хочемо бачити країну чесною, гідною і справедливою. Ми просимо вашої допомоги для того, щоб остаточний варіант цієї програми був затверджений на з’їзді Об’єднаної опозиції 30 липня і щоб найвища цінність в Україні – люди – відчули, що в країні можуть бути зміни», – додав він.

Як бачимо, влада і Об’єднана опозиція звернулись до суспільства у кардинально різний спосіб, а яка з мов більш необхідна і зрозуміла, – вирішувати українцям.

Ярослав МУКАН.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!