Газета по-надвірнянськи
 

Якщо на городі слимак…

15 червня 2012, 10:09 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 2,381 переглядів

Слимак або слизняк – родич равлика, який втратив свою раковину-хатинку. Сухий і жаркий сезон слимаки перечікують там, де темно і волого. А вночі або в дощ виповзають зі своїх схованок і починають живитися, завдаючи непоправної шкоди садам і городам. Вони нещадно поїдають усе зелене і найстрашніше – знищують надземну частину молодих пагонів рослин під самий корінь. Слимаки обожнюють овочі і фрукти, в яких з`їдають не лише стебла і листя, але й плоди та квіти. Не гидуватимуть і різноманітними декоративними рослинами.

Наводимо кілька народних методів боротьби проти слимаків. Боротьба з городніми слизняками не буде ефективною, якщо ви не захистите свою землю від слимаків із сусідніх ділянок. Для цього по межі своєї території насипте три смуги на відстані15 смодна від одної – гашене вапно, гірчицю або суперфосфат. Як показує народний досід, здолати такі перешкоди не може жоден слизняк.

Використовуйте приманки із різаних бульб картоплі. Їх вечорами треба розкладами поряд з рослинами, а вранці знищувати разом зі слимаками. Також боротьба із слизняками можлива із використанням плоских і широких ємностей із пивом або бродячим квасом. Розставте їх ввечері по периметру території, яку захищаєте, і шкідники просто потонуть у них.

Ще один із методів полягає у розкладанні пасток із наступним знищенням шкідників, що зібралися під ними. Щоб його застосувати, треба підготувати шматки фанери або старі широкі дошки. Також підійдуть шматки мішковини й обрізки листового металу. Підготуйте ділянку, на якій вирішили встановити приманки. Не поливайте її протягом тижня, щоб повністю висушити верхній шар грунту. Після цього укласти пастки в землю, рівномірно розмістити їх по периметру і центрі на відстані15 смодин від одного і рясно просочити під ними землю водою. Після прохолодного ранку, ховаючись від полуденного сонця, слимаки почнуть ховатися під пастками. Таким чином, ближче до вечора вже зможете зібрати шкідників.

Застерігаємо: не купуйте ніяких хімічних препаратів для знищення слимаків, бо вони недієві.

Галина КОЗАР,

начальник державної інспекції захисту рослин у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!