Газета по-надвірнянськи
 

Зберегти чинний порядок реєстрації статутів релігійних громад

22 червня 2012, 11:03 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 688 переглядів

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація українських правників», президентом якої є Василь Костицький, висловлює своє занепокоєння щодо ухвалення у першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 16 березня 2012 р. № 10221, який суттєво ускладнює порядок набуття релігійними організаціями статусу юридичної особи та процедури реєстрації релігійних організацій.

Зараз в Україні зареєстровано близько 36 тисяч релігійних організацій, які своєю діяльністю охоплюють майже 80 відсотків жителів країни. Запровадження перереєстрації такого значного числа релігійних організацій відповідно до вимог даного законопроекту може не тільки обумовити проблеми у роботі відповідних державних органів, а й викликати суспільну напругу у державі, загострення міжцерковних конфліктів та обурення релігійної спільноти, спричинити створення умов до зловживань із боку окремих чиновників напередодні виборів до Верховної Ради України. Не можна погодитись з тим, що функції «забезпечення виконання та дотримання законодавства про свободу совісті, світогляду, віросповідання» здійснюватимуть тільки органи прокуратури.

На нашу думку, має бути збережений чинний порядок реєстрації статутів релігійних організацій та запроваджений окремий порядок внесення їх самим реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Ми переконані, що при розгляді законопроекту у другому читанні народні обранці врахують думку не лише членів релігійних організацій, а й думку небайдужих представників громадськості, які прагнуть до збереження міжконфесійної злагоди в суспільстві, йдеться у заяві Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» .

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!