- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Зелені свята сповняють Духом Святим

Posted By Модератор On 01.06.2012 @ 11:14 In Духовність,Свята,Тема дня | No Comments

[1]

Зелені свята – дуже давнє народне дохристиянське свято, яке символізує остаточний прихід літа. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі Зелених свят тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю.

З прийняттям християнства Зелені свята почали називатися ще й Трійцею, яка відзначалася на 50-й день після Паски і співпадала із Зеленою неділею. Проте впродовж багатьох століть традиційно залишалася давня народна ритуально-обрядова складова Зелених свят.

Деякі тисячолітні традиції й обряди наших пращурів, звичайно, були втрачені і призабуті, деякі були змінені або спрощені, але народна пам’ять все ж таки зберегла бодай елементи і головні атрибути Зелених свят.

Напередодні Зеленої неділі, у суботу, що називалася клечаною, хату, подвір’я та господарські будівлі прикрашали клечанням – зеленими гілками дерев. Гілки встромляли в стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м’ятою, пижмою, ласкавцями, лепехою. А в нашому краї оселі прикрашають липою, ліщиною, кленом, папороттю. Святкуймо!


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/06/zeleni-svyata-spovnyayut-duhom-svyatym/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/06/img9792_176_p0.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.