Газета по-надвірнянськи
 

Звернення щодо недопущення прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики»

1 червня 2012, 11:23 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 849 переглядів

Президенту України Януковичу В. Ф.

Голові Верховної Ради України Литвину В. М.

Премєр-міністру України Азарову М. Я.

Депутати Надвірнянської районної ради вкрай стурбовані поданим до Верховної Ради України законопроектом №9073 «Про засади державної мовної політики».

14 травня 2012 року голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді України О.Єфремов публічно заявив у засобах масової інформації про необхідність невідкладного розгляду на поточному пленарному засіданні парламенту законопроекту №9073 від 26.08.2011 р. «Про засади державної мовної політики».

Зазначений проект закону містить норми, відверто спрямовані на мовний розкол української нації та встановлення чіткого мовного поділу засобами державного примусу. Положення цього документа передбачають, зокрема, офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами водночас, встановлення підґрунтя для двомовності в роботі, діловодстві і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зобов’язання посадових осіб цих органів володіти недержавною мовою.

Однак найбільш руйнівних змін правового регулювання у відповідності до змісту цього документу зазнала початкова та середня освіта – в усіх початкових та загальних середніх навчальних закладах передбачений обов’язок вивчення так званої «мови регіонального спілкування», а у державних і комунальних загальноосвітніх закладах із навчанням регіональними мовами вивчення предметів заплановано провадити виключно регіональними мовами, окрім власне предмету української мови та літератури. В аналогічному руслі цей законопроект регулює порядок застосування мов у всіх інших важливих сферах життя суспільства та держави.

Варто наголосити, що в пояснювальній записці до законопроекту ініціатори – народні депутати від фракції Партії регіонів Колєсніченко В.В. та Ківалов С.В. – відкрито зазначають, що у випадку ухвалення цього законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27 – у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим і містах Київ та Севастополь.

Вважаємо такі законодавчі ініціативи відповідних суб’єктів очевидним наступом на розвиток, забезпечення застосування та поглиблення відтворення української мови як єдиної державної та спробою до грубого порушення вимог статті 10 Конституції України щодо забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Враховуючи зазначене, з огляду на загрозу впровадження засобів штучного встановлення двомовності на території України, вимагаємо не допустити ухвалення законопроекту №9073 від 26.08.2011 «Про засади державної мовної політики» як такого, що істотно суперечить вимогам Конституції України та несумісного з основами суверенітету держави.

Прийнято на ХІІ сесії районної ради

24 травня 2012 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!