Газета по-надвірнянськи
 

Батьки купують дітям «забавки», які часто спричиняють ДТП

20 липня 2012, 10:47 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 799 переглядів

Літо – пора відпочинку. Але не завжди ця пора року є безпечною для дітей з огляду на те, що більшість свого вільного часу вони проводять на вулицях. Гуляючи як пішоходи, катаючись на велосипедах, скутерах чи навіть на автомобілях (!), діти забувають, наскільки важливо дотримуватися «законів дороги» – Правил дорожнього руху.

Найбільше тривожить те, що часто діти травмуються у дорожньо-транспортних пригодах з вини дорослих. Адже батьки, які готові дістати своєму чадові «зіроньку з неба», не задумуються над можливими наслідками такої любові. Вони купують дітям «забавки» – скутери, мотоцикли, які для більшості з них є доступними за ціною транспортними засобами (ТЗ).

Давши дитині ключ від першого її ТЗ, при цьому не навчивши правил безпечної поведінки на дорозі та не перевіривши знання на практиці, батьки немов «присуджують» неповнолітнім вирок. Про це свідчить і сумна статистика: лише ц. р. в області внаслідок падіння зі скутерів та мотоциклів травмовано сімох неповнолітніх. Якщо            зважати  на кількість ДТП з участю двоколісних ТЗ (велосипеди, скутери,мотоцикли) загалом, то кількість травмованих неповнолітніх у таких аваріях більша. Протягом року з участю цих ТЗ сталося 9 ДТП, під час яких травмовано 11 неповнолітніх.

Вражаючою є ситуація, коли неповнолітні сідають за кермо легкових автомобілів, не маючи ані прав, ані досвіду водіння. Таких випадків, які призвели до травмування восьми та загибелі однієї людини, у липні – аж два. Один із неповнолітніх сів за кермо автомобіля після вживання алкоголю. Виникає запитання – де перебували дорослі, які не побачили, як діти сідають за кермо їхніх автомобілів? Питання, звичайно, риторичне. Але все ж воно змушує батьків більше цікавитися, де і з ким проводять вільний час їхні діти.

Олексій ЄРОФЕЄВ,

в. о. начальника ВДАІ райвідділу УМВС, майор міліції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!