Газета по-надвірнянськи
 

Cто літ у гармонії з собою

27 липня 2012, 14:31 | Рубрика: Духовність, Здоров`я, Свята Версія для друку Версія для друку 808 переглядів

Гірська карпатська місцевість славиться не лише мальовничими краєвидами та яскравим фольклором, але й довгожителями. Люди, чий вік близький до сотні літ, далеко не рідкість у цих місцях. Пояснити цей феномен учені не можуть і досі. Екологи все списують на повітря, байки розповідають нам про молодильні яблука і лише самі довгожителі лукаво посміхаються і знизують плечима. За рецептом довголіття ми ходили до Івана Петровича Лутанюка, який цього року святкував свій сотий ювілей.

У метриці, пожовклій від часу, ще досить чітко можна розгледіти виведені чорнилом заповітні цифри – «1912-й». Народився Іван Петрович у приміському селі Стримба Надвірнянського району, де проживає й нині. Батьки, звичайні робітники, виховували 8 дітей – трьох хлопчиків і п’ять дівчат. Забігаючи наперед, одразу скажемо, що всі вони прожили більше 80 років.

Як і всі діти ходив до школи, яка на той час налічувала чотири класи. Рано почав працювати. Іван Петрович має чималий стаж роботи – 42 роки свого життя він віддав Надвірнянському лісокомбінату, де працював на різних посадах – 12 років в охороні, 30 – верстальником у деревообробному цеху.

Одружився у 23. Мабуть, тоді ще й не підозрював, що свого часу матиме три дочки, сина, п’ять онуків, шість правнуків і одного праправнука. Замолоду захопився бджолярством, віддав цій справі майже шість десятків літ, мав власну пасіку. Нині справу батька продовжує його син, якому таке захоплення передалось по спадковості.

Та якщо займатись бджолярством не дозволяє вже поважний вік, то є хобі, якому Іван Петрович не зрадив і досі це – книги.

Читанню він віддає багато часу. Особливо любить історичні книги та казки, яких знає чимало. Маючи добру пам’ять, із легкістю може пригадати байки, яких у жодній книзі й не знайдеш.

За своє довге життя Іван Петрович не курив, ніколи не зловживав алкоголем, повсякчас намагався вести здоровий спосіб життя. Його довголіття близькі жартівливо списують на любов до солоденького меду.

Сотий день народження святкували 22 червня. Ювіляра привітали голова РДА Володимир Калічко, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Андрій Креховецький, Стримбівський сільський голова Любомир Дубіщак. Столітній Іван Лутанюк вдячний районній та сільській владі за грошові винагороди, подарований образ-ікону, солодощі і квіти та привітання від Президента України Віктора Януковича.

Редакція газети «Народна Воля» приєднується до привітань і щиро бажає Іванові Петровичу міцного здоров’я, благополуччя та довгих – скільки Господь звелить – років життя.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!