Газета по-надвірнянськи
 

Для сталого розвитку Карпатського краю

13 липня 2012, 14:11 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 836 переглядів

В Яремчі відбулося засідання Комісії Парламентської Асамблеї України та Польщі, на якому презентували два спільні проекти: будівництво Міжнародного центру зустрічей української та польської студентської молоді та відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

За словами голови Івано-Франківської облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, «ініціатором цього заходу є польська сторона». Він нагадав, що нещодавно було таке зібрання в Польщі, де розглядалися ініціативи польських парламентарів про сталий розвиток Карпат. Україна, за його словами, теж буде реалізовувати такі ініціативи, хоча і не входить до Європейського Союзу, але на її території розташовані Карпати.

Керівник української делегації парламентарів, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зауважив на засіданні, що «це один із кращих прикладів міжпарламентських взаємин між Польщею та Україною».

Керівник польської делегації, віце-маршалек Сейму Республіки Польщі Цезарій Грабарчик високо оцінив можливості співпраці двох країн і побажав успішної реалізації спільних проектів.

За словами ректора Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігоря Цепенди, науковці планують витратити майже 100 тисяч американських доларів на роботи для консервації колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван. – 70 тисяч доларів ми плануємо отримати в рамках гранту від Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща. Долучивши кошти двох університетів, Прикарпатського і Варшавського, які розробили спільний проект відновлення обсерваторії, бюджет консервації складатиме майже 100 тисяч американських доларів», – повідомив І. Цепенда. На його думку, роботи з консервації обсерваторії планують розпочати наприкінці липня. Насамперед, науковці відновлять дах обсерваторії.

На засіданні Парламентської Асамблеї також обговорили можливості будівництва малих гідроелектростанцій в Україні. Наразі науковці мають намір розробити державну Програму розвитку будівництва малих ГЕС у Карпатах та провести екологічну експертизу існуючих. Про це доповів доктор технічних наук Ярослав Адаменко.

Занепокоєння з приводу великої кількості екологічних лих у Карпатському краю, що згубно впливають на всю гірську екосистему, а також про залучення державних програм і провадження дієвої державної політики у цій галузі розповів голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, комунікацій, дорожнього та житлово-комунального господарства Ігор Олійник.

Асамблея створена для здійснення моніторингу стану двосторонніх відносин і співробітництва та для активного продовження українсько-польського діалогу на всіх рівнях. У роботі Асамблеї взяли участь голова районної ради Василь Попович і голова РДА Володимир Калічко.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!