Газета по-надвірнянськи
 

«ДженджурФист-2012» таки відбудеться?!

2 липня 2012, 13:40 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 1,070 переглядів

Власне про цю подію і навколо неї – розмова з організатором такого мистецького проекту, яскравою творчою особистістю Наталією Байдак, директором будинку культури НГВУ «Надвірнанафтогаз», депутатом Надвірнянської міської ради.

Наталко, передусім, з`ясуйте, чим фестиваль «ДженджурФист-2012» відрізнятиметься від інших, що їх зараз так багато відбувається?

– Так, насправді нині вже такими культурно-мистецькими заходами рідко кого можна здивувати. Але наш етнофестиваль особливий тим, що кожен, хто завітає, із головою порине у Середньовіччя, стане учасником різноманітних майстер-класів, проведення історичної реконструкції минулих століть, у даному випадку, середньовічної епохи. А оскільки «ДженджурФист…» відбуватиметься на Пнівському замку, то фестиваль ще й приверне увагу до потреби збереження цієї пам`ятки архітектури, принесе їй популярність, що, у свою чергу, зрушить, нарешті, із позиції очікування туристів, інвесторів…

Але якраз Пнівський замок став причиною того, що таку мистецьку імпрезу заборонили проводити там ще торік

– Дійсно. Фортеця у Пнів`ї перебуває і досі в аварійному стані. Минулоріч, коли приїжджав голова ОДА Михайло Вишиванюк, замок вирішили консервувати, бо на реставрацію грошей немає. До того ж, після повеней 2008-го тривають зсуви грунту. Однак, просто відмовитися від нього і залишити, щоб він остаточно зруйнувався – буде на совісті кожного жителя краю. От і нещодавно знову відбулася нарада в РДА за участі головного спеціаліста з питань пам`яток національного значення Міністерства культури України в Івано-Франківській області Лідії Максим`як, генерального директора-наукового керівника національного заповідника «Давній Галич» Олександра Береговського та провідного редактора інформаційно-видавничого відділу заповідника Андрія Чемеринського, головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини та музейної справи управління культури ОДА Богдана Клюшти, першого заступника голови РДА Степана Іроденка та начальника відділу культури і туризму РДА Олександра Зварчука.

Ми спільно вивчали можливість провести «ДженджурФист…» на території Пнівської пам`ятки національного значення. Розробили план заходів, щоб забезпечити виконання всіх необхідних дозвільних процедур. Робоча група оглянула фортифікаційні споруди Пнівського замку, зокрема, і тріщини у стінах та на баштах, зсуви грунтів.

І яких висновків дійшли?

– На території замку працюватиме група науковців одного із провідних Львівських інститутів, що займається реставрацією пам`яток архітектури. Вони і визначать реальний стан споруди, здійснять ряд заходів для запобігання подальшої його руйнації і безпечного перебування там людей. Ці науковці повинні дати свій фаховий висновок на підставі чого Департамент культурної спадщини Мінкультури України видасть нам остаточний дозвіл на проведення фестивалю. Всі інші дозволи ми вже маємо. То ж я не сумніваюсь у проведенні фестивалю.

І на завершення: чим порадує «ДженджурФист-2012» краян і гостей району?

– Відбуватимуться і лицарські бої, і майстер-класи, й екскурсії найдавнішими історичними спорудами Надвірної, і концерти популярних етно-, фольк-, рок-гуртів України. Ну а деталі нехай залишаться сюрпризом до 18 серпня, коли розпочнеться фестиваль.

Часопис «Народна Воля» бажає Вам, Наталю, і всім однодумцям успішного втілення Вашого задуму і готовий виступити інформаційним спонсором цього величного народного мистецького дійства. Щасти!

– Дякуємо. Усіх небайдужих до історії рідної землі, жителів району і Прикарпаття запрошую на фестивальний «ДженджурФист-2012». До зустрічі у Пнівському замку!

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!