Газета по-надвірнянськи
 

«Феліціо» – значить «щасливі разом»

20 липня 2012, 10:55 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 1,084 переглядів

І це стверджує його керівник Наталія Пришляк

Федерація профспілок України нагородила  Наталію Байдак-Пришляк – директора будинку культури «Нафтовик» НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок за зайняте 2-е місце у номінації «Кращий керівник культурно-освітнього закладу профспілок». Цю  високу нагороду вручив їй голова Івано-Франківської обласної ради профспілок працівників   нафтової і газової промисловості України Святослав Остап’юк (на світлині) і визнав високий професійний рівень роботи БК «Нафтовик» не тільки в межах Надвірнянського нафтопромислового регіону, але й у масштабах всієї України.

Директором цього закладу Наталія Байдак – із 2003 р. Працювала тут художнім керівником, отож, знає про культурно-мистецьке життя профспілчан-надвірнянців якнайбільше. Зрештою, ця обдарована багатьма талантами молода жінка, мама трьох синочків, часто сама якраз і є генератором тих багатьох творчих ідей, які гуртують при будинку культури працівників нафтопромислу, молодь міста та зовсім  юні таланти. Зараз вона, в одній особі і господарник, і адміністратор, і керівник кількох колективів, як і режисер-постановник різних дійств, якими тішить місцевий люд.

Закінчила Львівське музично-педагогічне училище ім Ф. Колесси, потім музичний факультет Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника. У Надвірній  створила не тільки два дорослі творчі колективи хор «Феліціо» та жіноче тріо «Ягілочка», але й юний «Феліціо», який складається з діток працівників НГВУ. Цим співакам від двох до тринадцяти років.

У перекладі з латинської, «Феліціо» означає «щасливі разом». І на практиці це й справді так.

Старший «Феліціо» – аматорський камерний хор –  має звання «Народний». Колектив цікавий тим, що починав формувати свій репертуар  із середньовічної музики, до того ж співали хористи латинською мовою.

– А перша наша меса була заспівана у римо-католицькому костелі Успіння Пресвятої Діви Марії ( на той час парохом був о. Владислав Гримський) в м. Надвірна. Дещо пізніше, завдячуючи отцю-мітрату Богдану Михайлині та благословенню нині упокоєного отця-мітрата Декана Надвірнянського Митрофорного Протопресвітера Григорія Сімкайла, ми почали  співати Літургію у греко-католицькій церкві, зокрема, у каплиці Трьох Святителів в мікрорайоні на вул. Ломоносова. Так щотижня триває дотепер, – повідала пані Наталія. – Колектив  співав свою Літургію і в столичному Патріаршому соборі, в церковці Воскресіння. Це було на Зелені свята, коли дітки приймали святе Причастя з рук тоді ще настоятеля УГКЦ, Блаженнішого Любомира Гузара. Також співали Літургію у Храмах Житомира, Львова, м. Снина у Словаччині, м. Ниса у Польщі, у Базиліці Санта Марія Маджоре (м. Рим, Італія).

2010 р. у травні їздили у столицю на відбірковий тур знаменитого телевізійного проекту «Х-фактор». Успішно його пройшли, та потрапили і перемогли в наступному турі іншої  програми – «Україна має таланти».

Щорічно беруть участь у фестивалі «Велика коляда» у м. Львів, презентували «Гуцульську коляду» у Києві на Різдвяних зустрічах у Патріарха. А на Католицьке Різдво торік відвідали з колядою Будапешт, Відень, Венецію, Рим та Українську Ялинку на площі Святого Петра у Ватикані.

Хор «Феліціо» є засновником Різдвяного фестивалю «На Рождество», в якому поряд з  місцевими мистецькими колективами поєднались у спільній Різдвяній Молитві-Коляді славетний  на весь світ хор хлопчиків «Дударик», вокальна формація «Піккардійська Терція», знані в  Європі хори «Галицькі Передзвони»,  «Осанна»,  камерний  оркестр «Гармонія  Нобіле», фольк-гурт «Марвінок».

Дитячий колектив «Феліціо» – це також феєрія цікавих постановок, світлого життєствердного настрою життя.До Свята Покровителя і Улюбленця всіх дітей Святого Миколая маленькі хористи перевтілюються зі співаків і на акторів, і на танцюристів, які майстерно виконують ролі в дитячих виставах і мюзиклах. Тільки маленьких учасників свята на сцені  буває більше ста. А позаяк Наталія Байдак ще й депутат міської ради, яка курує сферу культури, то залучає своїх юних співаків  і до міських свят.

У будинку культури систематично збирається на засідання рада ветеранів-працівників НГВУ, які перебувають нині на заслуженому відпочинку, проводить свої заняття шахово-шашковий клуб, очолюваний Миколою Максим’юком. Окремої уваги заслуговує хореографічний колектив працівників НГВУ, створення якого зініціювала фінансист за професією та великий поціновувач прекрасного за покликанням Марія Саврук, а очолив талановитий Богдан Лавринович. А ще збираються на репетиції молоді люди – любителі рок-стилю – гурт «Нерозкриті крила», прагнуть відродити свою творчу діяльність музиканти легендарного в нашому краю ВІА «Золоте Руно» під керівництвом талановитих батька і сина Володимира та Юрія Кепещуків. А нещодавно заявив про себе вокально-інструментальний квартет «Світ Любові», який за своє юне існування вже зумів завоювати серця прихильників щирої української  пісні в Івано-Франківську та Львові. За свою довгу історію у будинку культури профспілок в місті народилося чимало колективів, які є нині гордістю Прикарпаття, – народний чоловічий квартет «Легіт», народний хореографічний ансамбль «Візерунок». Допомогу у створенні та функціонуванні цих колективів Наталія Байдак відчуває з боку начальника НГВУ Володимира Чуприни та голови профспілкової організації Юрія Костика, за що вона та учасники і керівники цих мистецьких колективів їм щиро вдячні.

Роман ГЛОДАН.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!