Газета по-надвірнянськи
 

Із глибини віків і до сьогодення досліджує українські пракорені учений Анатолій Кіфішин

6 липня 2012, 14:45 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 17,334 переглядів

«Нам, українцям, нема чого ні соромитися своєї історії, ні почуватися історично приниженими. Ми формуємо свою національну гідність, не принижуючи гідності інших народів, але нехай ніхто і ніколи не сміє принижувати нас!

Осягнути першоджерельну історію України – осягнути вічність!..».

Богдан Сушинський

На запрошення Івано-Франківського осередку «Світовид» ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка у столицю Прикарпаття прибув історик-шумеролог світового значення із Москви Анатолій Георгійович (Юрійович) Кіфішин.

 

Анатолій Кіфішин (сидить у центрі) з просвітянами Івано-Франківська та Надвірної

 У 1958 р. він закінчив історичний факультет Чернівецького університету, у 1962-му – східний факультет Ленінградського університету,1966-го – аспірантуру Інституту східнознавства АН СРСР на відмінно. Працював під керівництвом академіка Струве. Після його смерті на Анатолія Кіфішина, вихідця з України, почалися гоніння. Його праці не публікували у наукових журналах, тому що дослідження українця не співпадали з позицією лідера радянського східнознавства І. М. Д`яконова. Але Анатолій Георгійович не покинув Москву і далі займався шумерологією. Його статті почали виходити в Болгарії. Стислі і популярні статті, які пройшли цензуру, друкували в журналі «Техника молодежи».

Анатолій Кіфішин у 80-их роках минулого століття створив свою школу, опозиційну школі Д`яконова. Під його керівництвом видано два збірники наукових статей у 1997-2000 рр. Але найбільшою науковою розвідкою А. Г. Кіфішина стало дослідження писань на Кам`яній Могилі, яка знаходиться неподалік м. Мелітополь Запорізької області. У результаті досліджень написана монографія «Древнє святилище «Кам`яна Могила». Досвід дешифровки протошумерського архіву ХІІ-ІІІ тисячоліття до н. е.». У Росії цю монографію не видали. Але за підтримки українських патріотів вона вийшла друком у Києві 2001-го.

28 червня ц. р. на конференції Івано-Франківської ОО ВУТ «Просвіта» і в будинку вчених Прикарпатського університету Анатолій Кіфішин розповів про гоніння на нього тому, що він українець і не притримується тих стандартів, які склалися в радянській науці, історичній зокрема. Понад 30 наукових праць і два томи монографій «Кам`яна Могила» не опубліковані.

Ось така вона загадкова «Кам`яна могила»

 У своїх неопублікованих працях Анатолій Кіфішин дає тлумачення тризубця, вислову «Ненька Україна», шумерського атласу України і Поясу Богородиці. У монографії «Кам`яна Могила» вчений подає протошумерський словник і свою версію перекладів текстів, знайдених у Кам`яній могилі.

До речі, два роки тому у червні, у Національному музеї-заповіднику «Кам`яна Могила» у Мелітополі (у перекладі з грецької – Медове місто) редактор «Народної Волі» Іван Гриджук зі своїм колегою з газети Володимиром Манівчуком переконалися у своєрідній енергетиці і позитивному впливові її на самопочуття під час перебування у цій історико-археологічній пам`ятці. Вочевидь, предки діляться (навіть, найпредковічніші), передають нам свою доброту і тепло душ. Та чи вміємо їх сприймати і цінувати?..

На зустрічі з Анатолієм Кіфішиним побували й надвірнянці. Особливо хвилюючим і радісним моментом зустрічі стала бесіда вченого з однокурсницею із Надвірної, учителькою-пенсіонеркою, громадською активісткою Азарією Пилип`юк.

У Прикарпатському університеті зустріч із науковцями відбулася під керівництвом директора Інституту історії і політології, доктора історичних наук, професора Миколи Кугутяка – нашого земляка із с. Назавизів.

Кіфішин А. Г. високо оцінив здобутки прикарпатських науковців у дослідженні нашої праісторії, а ті, у свою чергу, зобов`язалися видавати його неопубліковані праці, які не видають у Росії. Учений особливо наголосив, що 60 відсотків українських слів є в шумерській мові, а багато мов і народностей світу мають своє коріння в Україні.

Ігор АНДРУНЯК,

депутат районної ради, голова районної

організації Української Народної Партії.

1 коментар

1 коментар до “Із глибини віків і до сьогодення досліджує українські пракорені учений Анатолій Кіфішин”

  1. Михайло Андрійович коментує:

    На даному етапі ще не варто говорити про “просвітян з Надвірної”. Триває робота по ребрейдінгу цієї поважної організації. Розумію, що матеріал замовлений І. Андруняком, котрий в такий спосіб підтримує марку УНП. Я з повагою ставлюся до Б. Сушинського. В той же час в 2005-му році його іменем прикривалися, щоб вирвати в місті місце під забудову комерційного характеру (п. Андруняк, П. Гой та інші)типу “під музей”. Одні нав’язують версію, що ми українці, родовід маємо з аріїв, тепер (А. Кіфішин) кажуть,що ми походимо з шумерів.Розумію, що арії унаслідували шумерську культуру. Але…Пане Костенко! Де Ваша історична свідомість? Такі антинаціональні дослідження не варто навіть публікувати.

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!